Luxusní vila ve svahu s bazénem

Luxusní vila ve svahu s bazénem
Rodinný dům se nachází v okrajové části města Jaroměře, v městské části Jezbiny. Parcela je ze severu lemována pásem hospodářských pozemků, plánovanou silniční komunikací a železnicí. Jedná se o koncovou parcelu, na západní straně je zástavba rodinných domů, jižní a východní strany jsou volné.

Navržený rodinný dům je dvoupodlažní a využívá specifické svažitosti parcely. Díky profilaci terénu se z ulice stavba jeví jako jednopodlažní, pozemek se svažuje od ulice směrem k zemědělským polnostem a svah je tak zaléván jižním sluncem.

Dům je tedy částečně zapuštěn pod terén, což vedlo k návrhu specifického zónování. Horní patro, přístupné z ulice, je navrženo jako dvoukřídlá hmota rozdělena na 4 části. Největší z těchto částí je garáž pro dva osobní automobily, na tu navazuje komunikační zóna s velkorysým centrálním vstupním zádveřím a podélnou chodbovou páteří. Z té jsou přístupné zbylé dvě sekce horního patra umístěné v postranních výběžcích. První je dětská zóna tvořena dětskými pokoji s vlastní koupelnou ve východním výběžku, druhou představují pracovny ve výběžku západním.

Suterén je členěn na 3 části – společenskou, klidovou a relaxační. Společenská zóna, sestávající z obývacího pokoje s jídelnou a upozaděné kuchyně, je v samém středu a maximálně se otevírá bazénu a jižnímu výhledu do zahrady. Z této centrální části jsou přímo přístupné zbylé dva provozy domu. První z nich je klidová zóna s ložnicí, vlastní koupelnou a šatnou. V protilehlé, relaxační části najdeme saunu s koupelnou.

Z materiálového hlediska je dům řešen velkoryse, v interiéru najdeme dřevěnou dýhu, přírodní kámen a velké množství prosklených ploch umožňujících výhled do krajiny. Na exteriéru zaujme jak opláštění z Fundermaxu, tak přírodní travertin nebo nerezový bazén.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Master Design s.r.o.