Livingdesign - obchod s nábytkem

Livingdesign - obchod s nábytkem
Adresa: Deinsesteenweg 94, Drongen, Belgie
Realizace:2018
Užitná plocha:528 m2


Stavba, která sloužící jako prodejna nábytku s jídelnou a kancelářemi v zadní části pozemku, se nachází na předměstí belgického Gentu. Návrh pochází z dílny místního architektonického studia WE-S, které se zaměřuje především na design, architekturu a urbanismus - od drobných rekonstrukcí, přes rodinné a bytové domy, až po větší veřejné budovy nebo školy. Obchod nábytku v Drongen byl dokončen v roce 2018.
Princip budovy spočívá v jednoduché geometrii, kde jsou dva kvádry částečně zasazené do sebe. Výsledkem je souhra dvou objemů charakterizující prodejnu a administrativu. Návrh přední budovy se řídí místními předpisy, proto je objekt zakončen sedlovou střechou se sklonem 45°. V zadní části z jednoduchého objemu obchodu vystupuje administrativní budova a narušuje tím banálně působící stavbu. Celou fasádu včetně střechy tvoří obklad z šedých vláknocementových šablon. I obklad se řídí stejným pravidlem, byl tedy uložen šachovnicově.
Aby se udržela čistota tvaru, jsou pro odvodnění střechy použity integrované žlaby po obou stranách budovy. Okna jsou zakončena jemnými mírně vyčnívajícími rámy. Venkovní dveře pokrývá stejný fasádní obklad jako celou budovu.
Pavla Mičková
0 komentářů
přidat komentář