LakePark Residence

LakePark Residence
Adresa: Staré Splavy, Doksy, Česká republika
Investor:EBM Partner a.s.
Projekt:2016
Realizace:3.2018


Dodavatel: EBM Construct s.r.o.
Foto: Jiří Ernest, Míša Dvořáková
Idea projektu
Apartmánový dům v centru rekreační oblasti Staré Splavy u Máchova jezera.

Popis projektu
Apartmánový dům je postaven na místě rozestavěného objektu hotelu z devadesátých let. Na kontext okolí dům reaguje hmotovou skladbou založenou na rozličně tvarovaných příčných hmotách uložených na společné podnoži. Tímto řešením jsou umožněny průhledy jižním směrem k jezeru a objem stavby je rozdělen na menší části blízké typické struktuře zástavby centra obce.

Obklad pláště dřevěnými hranoly odkazuje k přírodním kvalitám lokality a na fasádách vytváří kombinace otevřených ploch – okenních otvorů a lodžií – a plných částí. Dřevěné hranoly obkladu na vybraných místech předstupují před lodžie a terasy, čímž vytvářejí subtilní sluneční clonu a opticky naznačují oddělení soukromého prostoru od vnějšího prostředí.

Dispoziční řešení vnitřních prostorů je racionální a efektivní, v objektu jsou umístěny bytové jednotky přístupné ze společných otevřených prostor schodišť navržené s důrazem na proslunění každého bytu a využití výhledů do okolí. 


Technické informace
Základová deska a s ní spojené stěnové a stropní konstrukce podzemního podlaží jsou řešeny jako bílá vana z vodostavebního betonu s kombinací vyzdívek z cihelného systému. Základní nosnou konstrukci nadzemní stavby tvoří monolitický skelet s vyzdívkami. Fasády jsou systémově zateplené a obložené provětrávaným obkladem dřevěnými hranoly. Střešní krytina je plechová, plechový obklad přechází ve vybraných pozicích také na svislé fasády. Interiéry jsou řešeny v kombinacích ploch pohledových betonů a omítaných konstrukcí.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od EBM Expert, s.r.o.