Králík v rádiu

Králík v rádiu
Adresa: Křižíkova 65a, Karlín, Praha, Česká republika
Realizace:2017


Králík v rádiu je rodinná kavárna a restaurace, která slouží i jako dětská herna. 
Prostor byl předán ve stavu shell/core v přízemí bytového domu, se základním připojením na technologie. Jednalo se o novostavbu s jednou celou stěnou s pevným zasklením. 
Zadáním bylo vytvořit propojený prostor s restaurací / kavárnou a hernou, kde by rodiče mohli sedět v prostoru kavárny a zároveň sledovat děti v herně. Ta je doplněna o salonek na pořádání dětských oslav. Hlavní prostor byl rozdělen pohyblivou příčkou v lakované MDF, která se dá v případě potřeby zcela zatáhnout, a vznikají dva uzavřené prostory.
V kavárně vznikl nový prostor pro gastro provoz s veškerým potřebným zázemím a nabízí teplou i studenou kuchyni.
Celkový koncept kavárny a herny je laděn do stylu 60. let jak barevností, tak tvarem nábytku a osvětlení. Na podlahu byla použitá měkčená epoxidová stěrka ve 4 barevných odstínech, které se liší dle zaměření místnosti a v přechodu kavárna/herna je přechod simulován vložením další barvy. Nábytek a dekorativní osvětlení jsou staré repasované kusy původního zařízení. Nové truhlářské prvku jsou vytvořené z profilované MDF nebo paletového nábytku na míru s novým koženkovým čalouněním.
Vzhledem k typu prostoru a velkému zasklení bylo nutné prostor odhlučnit, na to se použili pěnové akustické panely v oválném tvaru a pastelových barvách. Skleněné výplně jsou opatřené polepy pro bezpečnost dětí.
číst dále
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Milé prostředí pro děti
Pavla Grünerová
08.03.18 11:48
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Designist