Konverze tělocvičny na multifunkční prostor se zázemím ve škole PORG

Konverze tělocvičny na multifunkční prostor se zázemím ve škole PORG
Grafika a realizace:Studio X
Adresa: Lindnerova 3, Libeň, Praha, Česká republika
Investor:První obnovené reálné gymnázium
Projekt:2017
Realizace:06/2017 - 08/2017


Cílem projektu bylo z původní tělocvičny gymnázia vytvořit multifunkční prostor, který bude plnohodnotně sloužit jako přednáškový sál i sál pro lehké pohybové aktivity.
Během několika minut lze stávající tělocvičnu vysunutím teleskopické tribuny přeměnit na přednáškový či divadelní sál. Osvětlení instalované v nově navrženém akustickém podhledu lze různými intenzitami a náladami přizpůsobit aktuálním potřebám prostoru.
Výsuvná tribuna slouží pro maximálně 74 osob a společně s akustickým podhledem z prolamovaných trojúhelníkových ploch vyplněných lamelami v šedé a světle hnědé barvě tvoří dominantu prostoru.. Hrany podhledu jsou zvýrazněny liniovými světly. Navržená geometrie vychází z rastru stávajících oken a to tak, že vrchol každé „šipky“ je umístěn vždy na osu okna. Šipky směřující od okna jsou v přírodní barvě a mají hustší rastr. Tím se od okna přirozeně vine světlo a šipka více vynikne. Naopak šipky směřující k oknu jsou tmavé s řidším rastrem, čímž celkovou geometrii nenápadně podporují.
Vstupní chodba k tělocvičně je prosvětlena prosklenými dveřmi z chodby ke sprchám. Povrchy stěn vstupu jsou doplněny o obklad z překližky.
ARCHPORT
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ARCHPORT