Kanceláře Inmite

Kanceláře Inmite
Koncept návrhu nového sídla firmy Inmite (největšího vývojáře mobilních aplikací v České republice) vychází ze samotných ikon mobilních aplikací. Typický tvar zakulaceného čtverce ikon se odráží v architektonickém tvarosloví, zejména v prostoru recepce, která tvoří první kontakt návštěvníka s firmou, stejně tak, jako ikona tvoří jakousi bránu do aplikace. Pohyblivost volně stojícího atypického nábytku recepce reprezentuje flexibilitu a svěžest mladé progresivní firmy. Barevné řešení návrhu vychází opět z prostředí ikon mobilních aplikací, ve kterém převládají výrazné barevné akcenty umístěné na neutrálním pozadí. Intenzivní barvy v interiéru navíc prosvětlují povětšinou ztemnělé kanceláře programátorů a dodávají jim tak novou energii do jejich tvůrčí práce.

Při postupu hlouběji do sídla firmy, respektive struktury mobilní aplikace, se dostáváme do samotných kanceláří, ve kterých jsou aplikace vyvíjeny. Kanceláře jsou tak příslušně pojmenovány podle softwarových vzorců, které tvoří základní strukturu aplikací.

Významným prvkem návrhu je zelená stěna s příběhem firmy, která plynule obtéká a propojuje všechny kancelářské prostory. Komiksový příběh popisuje všechny významné události společnosti a zároveň charaktery svých zaměstnanců. Namísto nudné chodbové zdi tak tvoří atraktor pro návštěvníky a stmelující teambuildingový element celé firmy.

Poslední částí sídla je relaxační místnost. Kombinuje v sobě odpočinkovou část zeleného koberce s dlouhým vlasem s fatboyi, hrací zónou fotbálku a X-boxu a jídelního koutu s kuchyňskou linkou a masivním dřevěným dýhovaným stolem s rozebíratelnou lavicí pro společná obědová setkání zaměstnanců.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od KAPLAN ARCHITEKTI