Interiér horského apartmánu, Špindlerův Mlýn

Interiér horského apartmánu, Špindlerův Mlýn
Víkendový apartmán je součástí nově zrekonstruovaného bývalého penzionu ve Špindlerově Mlýně. Je situován v přízemí domu, který je posazen v kopci na konci cesty, okna apartmánu tak mohou nerušeně rámovat výhled na krkonošskou krajinu. Interiér apartmánu původně prošel rekonstrukcí, pro současného majitele byl ale nevyhovující a rozhodl se pro kompletní rekonstrukci včetně výměny podlah, podhledů, veškerého zařízení, sanity apod. Na základě jeho požadavků byl vytvořen hřejivý interiér evokující horskou chatu s lehce industriálním nádechem, jehož hlavním motivem je přírodní dřevo v několika tvarových a povrchových obměnách.

Apartmán o velikosti 110 m² je vstupní chodbou rozdělen do několika místností – ložnice, dětský pokoj, pokoj pro hosty a hlavní obývací prostor s kuchyní. Interiér je sjednocen do palety několika málo materiálů, kterým dominuje přírodní smrkové dřevo, velmi světle šedá výmalba a shora jej uzavírá betonový strop s přiznaným kabelovým vedením, které probíhá celým apartmánem.

V interiéru je kladen důraz na jednoduchost a celistvost. Dřevěná podlaha v chodbě a hlavním prostoru přechází v přírodní smrkový obklad na stěnách. Struktura dřeva je podpořena poměrně velkou tloušťkou dýhy a jejím následným drásáním, které materiálu přidává na hrubosti a syrovosti. Totožný materiál se pak nachází i na jednotlivých kusech nábytku a interiér tak sjednocuje, pouze kuchyňská linka je mořena do tmavě šedé barvy a spolu s ostrůvkem se odděluje od obývací části. Této místnosti dominuje velký dřevěný jídelní stůl se závěsnými lampami a prkenným obkladem s lavicí v pozadí. Zbytek interiéru je laděný do šedivých tónů, jemných pastelových barev vždy s černým akcentem. Stejná linka je propsána i do ložnic, kde dřevěnou podlahu nahradil měkký koberec, a koupelen s velkoformátovou keramickou dlažbou doplněnou o betonové a ocelové detaily. Dojmu horské chaty napomáhá teplé světlo samostatně svěšených žárovek v celém apartmánu a lihový krb v rohu obývacího prostoru. Jednotlivá místa interiéru doplňují závěsná či přisazená svítidla, kdy každé z nich vytváří jinou, ať už denní či noční atmosféru.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Paráda
Bohdan
12.01.23 10:48
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Atelier HORIZONT s.r.o. Archistroj s.r.o.