Interiér bytu v novostavbě v Praze

Interiér bytu v novostavbě v Praze
Realizace:2021


Tento byt v novostavbě projektu Lahti od YIT v Praze 9 o velikosti 92 m² byl ihned po předání developerem uveden do stavu Shell & Core. Z původního standardu v bytě nezůstalo kromě oken a otopných těles vůbec nic.

Přáním investora – mladé rodiny, která si byt i vybavení pořizovala na úvěr, bylo velkorysé a důvtipné bydlení, které využije potenciál každého centimetru čtverečního plochy bytu a umožní tak řešení bytu a komfort bydlení, který je z produkce architekta znám z mnohem větších a finančně náročnějších nemovitostí.

K dosažení potřebného zvolil architekt výtvarný koncept "jedním tahem v jedné barvě", který v této realizaci mohl úspěšně realizovat pouze díky absolutnímu spolehnutí se na atypickou výrobu. V bytě, kromě barových židlí a spotřebičů a bodových světel bylo vše vyrobeno na míru. Dveře, kuchyně, koupelnový nábytek, to je v produkci de.fakto již standardem, zde je atypický vyroben i sedací nábytek, dominantní svítidlo v obývacím pokoji, madla na utěrky i ramínka v otevřené šatně.

Celý interiér je vyroben ze čtyřech základních materiálů, lakovaná MDF v béžové barvě, umělý kámen "krion", dřevěná třívrstvá podlaha (pracuje se s ní pro obklady stěn, nik v nábytku, a dokonce i stropu v šatně) a béžové koženky, ze které jsou vyrobeny sedačky a další čalouněné segmenty. Koupelna a WC jsou obloženy velkoformátovou keramikou.
V bytě se nadmíru pracuje s promyšleným ambientním osvětlením, zakrytím veškeré technologie (zakrytí klimatizačních jednotek v nábytku, otopných těles, skříněk nad WC velkoformátovou keramikou atd.).

V bytě jsou zakomponována tři umělecká díla (fotografie natištěná na zrcadle) od fotografa Jiřího Machta, jejichž motiv, použití a technické zpracování je průnikem diskuze architekta, fotografa a investora.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od de.fakto