IN 13

IN 13
Průběh spolupráce: Klient si pořídil byt s nádherným výhledem na celou Prahu. Nás kontaktoval jako jednoho z možných dodavatelů projektu na rekonstrukci svého nového domova. Záměr byl vytvořit bydlení pro mladou rodinu, členění obytného prostoru na jednotlivé zóny (práce, pohodlí, klid, hra), dostatek úložných prostor. Byt jsme společnými silami dovedli do dnešní podoby a klient se, dle jeho slov, při každém návratu raduje z výsledku.
Zásadní pro nás byla první prohlídka bytu, který v původním stavu zcela popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s unikátními záběry Prahy byl vyblokován obrovskou šatní skříní nevalného provedení, umístěnou napříč bytem. Klienti ocenili naši upřímnost v popisu těchto skutečností, a i když původně neplánovali tolik změn, ve vteřině pochopili co jim spolupráce a rekonstrukce může přinést. Jejich otevřenost a velké nasazení pak umožnilo vznik uceleného výsledku, ze kterého se můžeme společně těšit.


Koncepce / prostorové uspořádání: Vzhledem k umístění bytu na hraně Kavčích hor jsme především otevřeli hlavní prostor velkolepému výhledu na Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most a další…
Menší ložnice jsou ponechány bez větších dispozičních změn v původním rozložení. Oddělením předprostoru ložnic jednoduchým závěsem však došlo k přeuspořádání a jisté hierarchizaci vstupního prostoru, což jsme považovali za velmi důležité.
Hlavní prostor je ve své ploše 53 m2 otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na jednotlivé funkce (kuchyně s jídelnou, "rozhlednu" v podobě kuchyňské lavice s knihovnou, obývákové části s pohodlným gaučem a pracovny. Od chodby je hlavní prostor možné oddělit pivotovými dveřmi s pískovaným vzorem.

Vybavení a materiály:
 PUR stěrka v pískovém odstínu, nové dubové parkety do stromečku v ložnicích, vestavěný nábytek bíle lakovaný v kombinaci s borovou překližkou a barevnými akcenty z probarvované mdf desky Valchromat, Kuchyňská a koupelnová deska s dřezem / umyvadlem z materiálu Dupont™ Corian®. Dveře se skrytou zárubní Invisidoor® Argenta® a pivotové křídlo od firmy Bdoors, kliky a vodovodní baterie v provedení golden sunrice (Grohe®), repasovaný nábytek a světla v kombinaci s novými kusy, ocelové rámy v antracitovém komaxitu. Nábytek kompletně navržen na míru a následně vyroben firmou Devoto.
BY architects
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od BY architects