Hudební škola v Lisabonu

Escola Superior de Música de Lisboa

Hudební škola v Lisabonu
Spolupráce:Giulia de Appolonia, Susana Rato, Paulo Costa, João Manuel Alves, Filipe Homem, Inês Cortesão, Carlos Pereira, Miguel Costa, Pedro Teixeira de Melo
Adresa: Campus de Benefica do IPL, Lisabon, Portugalsko
Investor:Instituto Politécnico de Lisboa
Soutěž:1998
Realizace:2008
Užitná plocha:16900 m2
Náklady:12 500 000 Euro


Předtím než začal portugalský architekt Carrilho da Graça pracoval na hudební škole do Lisabonu, zajel se podívat do USA na Saarinenovu hudební školu Earl V. Moore v Ann Arbor z období 1952-56.
Koncept školy se zakládá na excelentní akustice posunuté na nejvyšší možnou úrověň a současně nabízí pohostinné místo k hudebnímu cvičení. Vzhledem k umístění školy na živé a hlučném předměstí Lisabonu bylo cílem vytvořit travnaté terasy, které se postupně zvyšují a chrání školu před vnějším hlukem. Směrem vzhůru se místnosti postupně rozrůstají, od menších učeben na hudební nástroje, které produkují slabší zvuky, jako je flétna, až po větší místnosti určené pro bicí nástroje.
Všechny veřejně přístupné části jsou umístěny ve spodních patrech, přičemž hlavním prostorem je hudební sál (s kapacitou 448 posluchačů), který slouží k výuce i vystoupení. Zatímco použití betonu bylo jednoduchým způsobem, jak dosáhnout vysoký stupeň akustické stability a izolace, tak dřevěné obložení auditoria a podlah jednotlivých učeben pomáhají vibrovat společně s vytvářenou hudbou.
JLCG Arquitectos
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od JLCG Arquitectos