hotHel - boutique hotel

hotHel - boutique hotel
Adresa: Bursztynowa, Półwysep Helski, Hel, Polsko
Investor:hothel.pl
Projekt:2015
Realizace:2017-19
Užitná plocha:219 m2


Interiér: Joanna Jendraszek
Spolupráce:
Jakub Fellmann, Maciej Miszczyk, Krzysztof Matejko, Joanna Małecka, Marcin Spychalski, Marek Jerzyński
Město Hel leží v severním Polsku na poloostrově Hel u Baltského moře. Nachází se zde přímořské letovisko, místo rybolovu a přístav pro jachty. V tomto malém, ale velmi okouzlujícím městě, považovaném za 'začátek Polska', byl postaven butikový hotel 'hotHel'. Ubytovací zařízení se nachází podél hlavní silnice vedoucí poloostrovem Hel asi 1km od zálivu a 2km od pobřeží. Pozemek, na němž budova stojí, tvoří písečná duna porostlá několika stromy charakteristickými pro tuto oblast.
Budova je situovaná podél silnice s několika dalšími podobnými objekty. Velikost a tvar domu byly předem definovány místním územním plánem, který rovněž přesně určoval hranice, kde mohou být nové objekty umístěny, jakou musí mít výšku, přesný tvar a sklon střechy, jakož i barvy a materiály, které mohou být použity na fasády a střechu. Právě tyto místní předpisy určují vzhled všech nových budov v Hel podél ulice Dworcowa. 'HotHel' se však mezi ostatními budovami vymyká. Jeho střecha i obvodové stěny jsou pokryty černými grafitovými dlaždicemi a každý z apartmánů disponuje bílou lodžií.
Budova má tři podlaží, na kterých se nachází celkem pět bytů různých velikostí. Každý z nich má již zmíněnou lodžii, která je místem, kde mohou obyvatelé posedět a konzumovat jídlo. Balkony ohraničené stěnami a střechou jsou navíc navržené tak, aby chránily před pobřežním větrem a současně poskytovaly příjemný stín a zabraňovaly přehřátí budovy v horkých dnech. Díky velkoformátovému zasklení lodžií jsou interiéry světlé, ale přímé sluneční světlo nedopadá okny do interiéru a hosté tak mají krásný výhled na okolním přírodu.
Každý z apartmánů má svou vlastní koupelnu se sprchovým koutem a kuchyňku s dřezem, varnou deskou, lednicí a myčkou. Pokoje mají pohodlné pohovky a postele. Přízemí 'hotHel' je veřejným místem, kde mohou všichni hosté společně trávit čas. Tato část hotelu má přímý výstup na pozemek, kde zůstal ponechán žlutý písek typický pro nedaleké duny. Budova byla usazena na pozemku tak, aby zůstalo zachováno co nejvíce stromů, které poskytují blahodárný stín na společné terase.
Objekt lze využívat celoročně. Hosté zde mohou relaxovat v každém ročním období podle vlastních preferencí. K nepochybným výhodám 'hotHel' patří jeho blízkost k rozlehlým nedotčeným plážím a současně centra půvabného města, jehož atraktivita je vyhlášená po celém Polsku.
Kluj Architekci
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od KLUJ ARCHITEKCI