Hostivar H2

Pivovar s pekárnou a restaurací

Hostivar H2
Spoluautoři:Josef B. Novotný, Jana Zoubková, Zuzana Kollárová, Pavel Čermák, Miloš Hradec
Adresa: Hornoměcholupská 750/115, Horní Měcholupy, Praha, Česká republika
Investor:Pivo Hostivar, a.s. / Milan Wimmer
Projekt:2014-16
Realizace:2016-17
Užitná plocha:1007 m2
Zastavěná plocha:640 m2


Objekt pivovaru se nachází na okraji pražské rezidenční oblasti, s výhledem do přilehlého golfového hřiště. Je v přímé pěší návaznosti na železniční stanici Praha - Horní Měcholupy. Pivovar Hostivar H2 je mladším bratrem Pivovaru Hostivar 1, vzdáleného asi 1 km.
Půdorysný tvar objektu je ovlivněný nepravidelným tvarem pozemku. Fasáda pivovaru je obložena dřevem, které v patře střídá černý trapézový plech. V klíčových momentech je fasáda prosklená, s průhledem do restaurace nebo varny pivovarnické části. Restaurace je terasou orientovaná do zahrady, ve které v létě funguje malý objekt výčepu se zahradním sezením pro hosty.
V přízemí objektu se nachází větší část provozu pivovaru, v přímé návaznosti na něj je umístěna restaurace s gastro provozem. Do restaurace se vstupuje přes zádveří, zapuštěné v hmotě objektu. Interiér restaurace je dvoupatrový, přízemí dominuje bar obložený stříbrným trapézovým plechem a kamna. Do galerie v patře vede ocelové točité schodiště. Výrazným prvkem interiéru je tmavý dřevěný obklad, který prochází přes obě patra. Kontrastní je naopak bílý děrovaný sádrokartonový povrch stěn, který napomáhá akustice prostoru. Restaurace je přímo napojená na vyhřívanou terasu. Ta je částečně prosklená, přičemž v některých místech existuje možnost prostor oddělit od exteriéru igelitovou roletou.
V patře objektu se nachází provoz průmyslové pekárny, administrativní zázemí a zázemí pivovarnického provozu.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hostivar H2
Vlastislav Kaut
14.03.19 01:38
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ADR