Horský apartmán Belvedere

Horský apartmán Belvedere
Spolupráce:Magda Palečková, Kateřina Klacková, Adam Galvánek
Adresa: Špindlerův Mlýn 212, Špindlerův Mlýn, Česká republika
Projekt:2020
Realizace:2021-22


Prvorepubliková Villa Belvedere z třicátých let – někdejší Hotel Belvedere-Breuer je situován na nádherném vyvýšeném místě s výhledem na Špindlerův Mlýn.
Pozdějšími rekonstrukcemi přibyla apsida panoramatického obýváku, v devadesátých letech pak prošel interiér nešťastnou rekonstrukcí, což poznamenalo použité vnitřní materiály.
Na žádost klienta s vytříbeným vkusem a smyslem pro detail, jsme zahájili rekonstrukci pro jeho pětičlennou, sportovně a kulturně založenou rodinu. Stáli jsme před výzvou udělat kvalitní moderní prostor, respektující „genius loci“ Špindlerova Mlýnu a prvorepublikové vily s přihlédnutím k modernímu pojetí a využití.
Vzhledem ke svažitému terénu z jedné strany apartmán z vyvýšeného patra přehlíží údolí Špindlerova Mlýna, na druhé straně přiléhá přes prostornou terasu přímo k terénu. Nachází se dnes již v zastavěném prostředí, přesto skýtá z obývacího prostoru nádherné výhledy na okolní sjezdovky.
Použité ryzí materiály kovu, dřeva, kamene a kůže dávají skvělý základ pro elegantní, ale pohodlné kusy nábytku, světla českého výrobce, umělecká díla, či také kvalitní hudební aparatury majitele. Světlo přirozeně proplouvá celým prostorem, ale denní a noční část je jednoduše a efektivně oddělitelná a zároveň skýtá spoustu chytře využitého úložného prostoru.
Citlivý přístup klienta k výběru všech drobností nás naplňuje přesvědčením, že se rekonstrukce moc povedla a že klient je nedílnou součástí kvalitní tvorby.
under-construction architects
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od under-construction architects