Firemní jídelna

Firemní jídelna
Autor: COLLARCH
Adresa: Za Žoskou 1040, Nymburk, Česká republika
Investor:Magna Exteriors (Nymburk) s.r.o.
Realizace:2023
Zastavěná plocha:280 m2
Náklady:8 000 000 CZK


Firemní jídelna Magna Exteriors v Nymburku

Podniková jídelna prošla celkovou rekonstrukcí a byla kapacitně rozšířena na téměř trojnásobek své původní plochy. Místa, kde byly původně kanceláře společnosti byla připojena k hlavnímu prostoru a uzpůsobena provozu jídelny. Interiér byl očištěn o nepotřebné prvky a vizuální smog barevně a designově zcelen do lehce industriálního stylu respektujícího přání investora.

Interiér jídelny má novou litou betonovou podlahu. Původní nosné betonové sloupy jsou očištěny od omítek a nátěrů a ponechány v pohledovém betonu. Obvodové stěny interiéru jsou sjednoceny světle šedým nátěrem. Původní kazetový podhled ve výšce tří metrů nad podlahou je zcela odstraněn. Interiér tak získáva téměř jeden metr výšky navíc. Tento prostor je využitý pro nové vedení vzduchotechniky v pozinkovaném potrubí, rozvod eletrických sítí a rozmístění zavěšených světel a akustických panelů.

Barevná koncepce interiéru vychází z barev firemního loga společnosti Magna, na kterém jsou odstíny šedé a černé akcentovány jasně červenou barvou. Zatímco podlahy, stěny a sloupy interiéru jsou lazeny do odstínů šedé, stropní krajině dominuje černá barva. Hlavní orientační a zároveň funkční prvky v interiéru naopak tvoří výrazně červený vestavěný nábytek.

Tento nábytek, navržený specificky pro interiér jídelny Magna, je převážně sestaven z kombinace plných a perforovaných plechových dílců, opatřených odolnou práškovou barvou. Hustá perforace materiálu odlehčuje hmotu jednotlivých prvků a podtrhuje jejich industriální charakter. Červený nábytek je mimo jiné využit jako umývarna rukou pro zaměstnance, rohový bar a výdejna potravin a kavárenský koutek s integrovaným uměleckým dílem.

Červená barva vestavěného nábytku v kavárenském koutku se přelévá i na podlahu, stolky i židle a tvoří tak vyjímku z celkové koncepce interiéru. Prolamovaná plechová stěna s perforovanými dílci přechází v plechovou lavici a tvoří s ní jeden celek. Tento vestavěný prvek je stejně tak funkčním nábytkovým kusem, jako uměleckým prvkem. Abstraktní dílo na motivy automobilového průmyslu navržené specificky pro tento interiér ozvláštňuje prostor jídelny a dává jí jedinečný charakter. Zároveň tvoří jasný předěl mezi jídelnou a kuchyňkou zaměstnanců s prodejními automaty.

Chytré osvětlení interiéru lze nastavit do několika různých režimů a umožňuje tak připravit plochu jídelny pro různé prezentace a večírky. Prolamovaná červená stěna se při změně osvětlení mění na dramatickou divadelní scénu a vytváří jedinečné pozadí pro nejrůznější firemní akce.

Industriální estetika interiéru je změkčena velkou plochou záclon v teple-šedém odstínu. Interiér je doplněn bílými jídelními stoly a židlemi.
COLLARCH
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od COLLARCH