Fidurock – kanceláře na vrcholu

Fidurock – kanceláře na vrcholu
Spolupráce:Jakub Bachorík
Adresa: The Flow Building, Praha, Česká republika
Investor:Fidurock
Projekt:2022
Realizace:2022
Užitná plocha:360 m2


Ocenění: finalista Kanceláře roku
Když stoupáte na vrcholky hor, buďte připraveni, že tam fouká. Ale taky je tam krásně modrá obloha a zima. Český investiční butik Fidurock míří nahoru v nových kancelářích od studia Barbora Léblová Interiors & Architecture.

Fidurock se zaměřuje na investice do nemovitostí: do retail parků v Čechách a na Slovensku a rezidenčních nemovitostí v centru měst, jako je Praha, Bratislava, Brno nebo Olomouc. Kanceláře v budově Flow Building na Václavském náměstí, tedy top adrese českého byznysu, pečlivě promyslela, nakreslila a dotáhla do konce Barbora Léblová.

Holubí modř na vrcholech
Jakou barvu má obloha na vrcholu hor? Jak dojdeme na vrchol? A jaké prostředí chceme mít v kanceláři, kde trávíme spoustu času? To všechno byly otázky na Barboru Léblovou, která navrhla na jednu stranu velmi hravý interiér, na druhý pohled ale upoutá pozornost pečlivě vybranými materiály, barvami a také výrazně řešeným wall-designem.

"Zakladatelé firmy Fidurock milují hory. Lezení do výšky a pobyt v divoké přírodě mají ve své DNA. Promítá se to nejen do jejich podnikání, kde jdou krok za krokem složitými cestami k vrcholu, ale i v zadání na to, jak mají vypadat jejich kanceláře," říká Barbora Léblová.

Hned na začátku spolupráce klient vyjádřil rovněž potřebu zásadní změny barevného ladění a působení interiéru. Předchozí kanceláře, které Bára pro Fidurock realizovala v tónech světlého dubu a bílé barvy, najednou přišly stále se omlazujícímu týmu Fidurocku poněkud usedlé a zaměstnanci apelovali na netradiční barevné řešení

Tři elementy
Pojďme poskládat sílu hor a byznysu. Pojďme do interiéru přenést hodnoty developerské firmy. Cesty na vrchol. Cesty k obloze. Jaké jsou elementy, které v kancelářích Fidurock promítla Barbora Léblová? Klidná síla je holubí modř doplněná o nástěnné ilustrace od Jakuba Bachoríka. Ten hravě popartovým způsobem ukazuje, jaké lanovky vedou na vrcholky hor: nejen těch byznysových, ale i skutečných. Šedo-stříbrné koberce na podlaze odkazují k horám, skalám a podstatě podnikání investora. "Fidurock jsem od začátku naší spolupráce vnímala jako silné horolezce, kteří jdou krok po kroku nahoru. Založí základní tábor, posunou se dál… Obrazně řečeno: nasadí si kovové mačky, zaseknou cepín, a jdou zase výš," říká autorka interiéru Barbora Léblová.

Tomuto přístupu odpovídá i barevnost interiérů, které se rozkládají na ploše 360 m2 v kancelářské budově Flow na Václavském náměstí. "Fidurock jsou pro mě srdcaři, kteří nejen lezou po horách. I v tom, jak mají vypadat jejich kanceláře, měli jasno. Měla jsem plnou důvěru a volnou ruku," doplňuje Barbora Léblová.

Kompozice
A jak funguje celá kompozice prostoru? "Modrá je barva oblohy, která obklopuje vrcholky hor. Je to barva, která uklidňuje a zároveň přináší sílu. To je první element, který jsem do interiéru kanceláří vnesla. Také označení zasedacích místností Triglav a Mont Blanc odkazuje k horolezecké cestě," říká Bára. Modrou doplňuje šedivá a černá, harmonický doplněk k ní pak v interiéru tvoří odstín ořechové dýhy. Dřevo a jeho struktura působí v kombinaci se závěsy a decentní barevností interiéru uklidňujícím dojmem.

Originální ilustrace
Zdi kanceláří ozvláštňují autorské ilustrace od Jakuba Bachoríka, který vystudoval Ateliér ilustrace a grafiky na UMPRUM. Jakub se věnuje ilustracím pro plakáty, do časopisů, knih a komiksů. Je vášnivým fanouškem science fiction, bizarních narativů a záhadných světů… A na jeho wall designu pro Fidurock je to zřetelně vidět. Pozornému divákovi neuniknou odkazy na další byznysové aktivity skupiny Fidurock: kromě nemovitostí provozuje unikátní audio & cinema showroom VOIX v centru Prahy. A ve Slovinsku pak vinařství Zlati Grič: místo s golfovým hřištěm mezi vinicemi, apartmány ve vinařském sídle z 15. století. Najdete odkazy na zdech?

Práce s uměleckými originály je poznávacím znakem tvorby Barbory Lébové a ani u kanceláří Fidurock tomu nebylo jinak. Interiéru zasedací místnosti dominuje výrazný obraz od Milana Housera.
Modrošedá kombinace interiéru s ořechovými dýhami v interiérech od Barbory Léblové je uklidňující a přímočarou ukázkou současného kancelářského designu. Nejede po žádné hype vlně, ale poctivě stoupá krok po kroku k vrcholu.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Barbora Léblová