Dům pro paní se dvěma psy

Dům pro paní se dvěma psy
Investor hledal malý pozemek úměrný jeho možnostem a potřebám. Zvolil podélný obdélníkový pozemek uprostřed staré zástavby. Zadáním byl jednopodlažní dům s přístřeškem pro auto s ložnicí se zimní zahradou, hostinským pokojem a obytným prostorem v návaznosti na krytou terasu.
Urbanistické řešení bylo vzhledem k zadání a šířce pozemku necelých 10 m víceméně dané. Lineární jednotrakt je posunut na min. odstup od sousedního pozemku z jihovýchodu, aby se co nejvíc orientoval k jihozápadu. Dispozici domu tvoří páteřní komunikace rozšířená o úložné prostory ukončená ložnicí na jedné straně a obytným prostorem na druhé straně. Podél chodby jsou pak řazeny všechny servisní místnosti a hostinský pokoj. Návětrná západní strana je chráněna větším přesahem střechy, která sjednocuje přístřešek pro auto, kůlnu, dům a terasu.
Konstrukce je z dřevěných panelů nosných stěn, dřevěného krovu střechy a dřevěných nosných sloupů. Fasáda je kombinací difúzně otevřené skladby kontaktního zateplovacího systému s probarvenou silikátovou omítkou a dřeva natřeného lazurou. Okna dřevěná. Vnitřní příčky a povrchy sádrokartonové, na podlaze tmavá keramická dlažba 60x30. Vytápění celého objektu je podlahové elektrické.
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Zajimave
Aleš Sekanina
26.09.13 08:35
zaujimave 2
granko
27.09.13 04:53
Vtipné :)
Kamil Podhorný
28.09.13 08:25
Zajímavé
Marcela Abelová
30.03.14 10:10
Podivné...
Lubomír Hruška
31.03.14 11:09
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Holiš + Šochová architekti