Dům H-446

Casa H-446

Dům H-446
Spoluautor: Hernán Galdós
Inženýring:Gustavo Delledonne
Adresa: Las Banderitas, City Bell, Argentina
Realizace:2022
Užitná plocha:104 m2


Rodinný dům H-446 se nachází na rozlehlém pozemku ve čtvrti "Las Banderitas" v argentinském městě City Bell.
Pozemek lze v budoucnu rozdělit na menší části, protože je rodinným majetkem. Výsledná budova má čtvercovou dispozici, čímž reaguje jak na tvar celého pozemku, tak i na eventuálně rozdělený pozemek.
Objekt je zasazen do přísného rastru skládajícího se ze šestnácti čtvercových modulů o rozměrech 3,60 x 3,60 m, které tvoří konstrukce z obrácených nosníků ohraničujících a zvýrazňujících výsledný celek.
Orientace domu ke světovým stranám je úzce spjatá se stavebním programem požadovaným klientem, čímž vznikla soustava místností s různým využitím a následně vedlo k použití odlišných materiálů. Interiér se skládá ze čtyř základních prvků: beton, který vymezuje horizontální plochy, bílá barva, která ohraničuje jednotlivé prostory projevující se ve vertikálních vazbách a v konstrukci stojící v protikladu s okolní krajinou, dřevo použité u nábytku, čímž dodává prostoru hřejivou atmosféru, a sklo smazávající hranice a začleňující okolní prostor do interiéru domu.
Pátá střešní fasáda odráží dispozici domu, což lze vyčíst podle toho, zda jsou moduly plné nebo prázdné, přičemž ty druhé doplňují obestavěný prostor a dodávají mu kontinuitu. Stejně tak řeší přechod mezi vnitřním prostorem a exteriérem. Přestože má stavba poměrně strnulý charakter, umožňuje tento druh konstrukce snadné změny ve stavebním programu. Dům lze v závislosti na proměnných potřebách klienta libovolně měnit nebo rozšiřovat.
Parada Cantilo Estudio
0 komentářů
přidat komentář