Dům CLT

Dům CLT
Autor: Hello Wood
Adresa: Maďarsko
Realizace:2023
Užitná plocha:300 m2


Spoluautoři: András Huszár, Dávid Ráday, Krisztián Tóth, Péter Pozsár
Spolupráce: Péter Oravecz, Marianna Czicze, Ádám Bedrossian
Konstrukce: Csanád Karskó, Dávid Szabó, Henrik Polyucsák
Návrh interiéru: Tamás Dévényi, Miklós Batisz
Ukrytý před pohledy
Dům CLT je nejnovější realizací společnosti Hello Wood, která v sobě spojuje přírodní prostředí s udržitelnými materiály. V bujné krajině na maďarském venkově se ukrývá pozoruhodný příklad moderní architektury. Návrh ateliéru Hello Wood je doslova srostlý se zemí. Není to obyčejný dům, ale bezpečný úkryt, který je v harmonii s okolím.
Představte si dům, který si s vámi hraje na schovávanou. Je zahloubený do svahu a jen zlehka vyčnívá, aby splynul s obzorem. Zelená střecha tu není pro parádu, ale je živoucí součástí krajiny. Dům se otevírá na terasu o rozloze 135 m², která leží na břehu rybníka. Venkovní dřevěná podlaha je nejlepším místem, kde lze vychutnávat východy a západy slunce.
Dům nabízí dvě obytné jednotky. První nabízí obývací pokoj, útulnou ložnici, elegantní kuchyň a koupelnu. Druhou jednotku tvoří pokoj pro hosty nabízející návštěvníkům klidné místo, kde se mohou uvelebit a zapomenout na všední starosti.
Oba tyto prostory propojuje zastřešená letní kuchyně s ohništěm připomínajícím žraločí ploutev, která prořezává vzduch - strážce hlídajícího hnízdo. A co si takhle promluvit o materiálech? Křížem lepené dřevo dodává konstrukci pevnost, zatímco povrch je upraven metodou yakisugi, starobylou japonskou technikou opalování fasády zajišťující, že dům odolá času i pomíjivému vkusu.
Pečlivost, s jakou se Hello Wood věnují každému detailu, je vidět na první pohled. Pohledový beton odlévaný do bednění z dřevěných odřezků v sobě ponechává strukturu dřeva. Velkoplošná okna a prosklené dveře se otevírají venkovnímu světu a vtahují do interiéru dostatek světla.
Nejde o obyčejnou stavbu; dům je řemeslně zpracován, důsledně promyšlený, jde o milostný dopis Hello Woods věnovaný architektuře, přírodě a moderním inovacím. Je místem, kde budou vznikat nezapomenutelné zážitky. Dřevěná konstrukce vám pomůže nahmatat klid. Je místem, kde vaším jediným sousedem budou kapři v rybníku a hvězdy utkají noční baldachýn. Architektura tu v objetí splývá s přírodou. Vítejte v nejnovější dřevěné symfonii od Hello Wood.
Hello Wood

0 komentářů
přidat komentář