Czechdesign shop

Czechdesign shop
Už od roku 2003 spolupracujeme s designéry, propojujeme je s firmami a institucemi a dáváme jim prostor, kde prodávat svou tvorbu. Své zázemí jsme si vytvořili ve Vojtěšské ulici, kde máme kanceláře a do nedávna i výdejnu e-shopu a obchod, který se pro pravidelné výstavy měnil v galerijní prostor.
Postupně jsme rostli, místo ve Vojtěšské jsme původně budovali pro 5 lidí, teď je nás tu ale 15. Najít samostatný a důstojný prostor pro obchod s designem tak bylo logickým krokem. Loni jsme našli ideální místo hned pár kroků od Vojtěšské v Myslíkově ulici.
Okolí Mánesa v posledních letech prošlo oživením a stává se z něj atraktivní zóna k nákupům u malých podniků. Sídlí tu prodejna Papelote, ArtMap, THE REAL MEAT SOCIETY, SHOWTHEROOM, Soap. nebo třeba nedávno otevřené pekařství Artic Bakehouse.
Celý prostor nového obchodu jsme dali dohromady svépomocí, zapojili se téměř všichni z týmu CZECHDESIGN, o víkendech jsme vyklízeli, malovali, stěhovali. Pro vytvoření návrhu jsme oslovili Martina Prokše, partnera architektonické kanceláře Prokš Přikryl Architekti.
Martin Prokš v návrhu potvrdil cit pro odhalování a práci s tím, co je v daném místě původní a zajímavé. Vytvořil pro nás silný projekt, který je důstojný, sebevědomý a útulný zároveň.
Prostor opticky rozdělil do dvou zón. Tmavá část je koncipována jako kabinet šperků, kde mají prostor i zásnubní a snubní prsteny projektu Snoubení, který jsme nedávno představili. Ve světlé části má místo další sortiment, jako jsou batohy a další módní doplňky, kosmetika, sklo, keramika, porcelán, knihy a zboží z papíru.
Naším dlouhodobým cílem je přibližovat český design veřejnosti a zbavovat jej stereotypů souvisejících s nedosažitelností designu. Chceme ukázat, že kvalitní a český design může být dostupný a odpovědný, jeho nákupem podpoříte lokální ekonomiku a tradici. Právě s ohledem na pohodlí zákazníků byl nový obchod navržen.
I v novém prostoru v Myslíkově ulici bude CZECHDESIGN fungovat udržitelně, nabízíme jen lokální značky, tradiční výrobky z českých fabrik. Recyklujeme, balíme objednávky do použitých obalů, minimalizujeme spotřebu.
Czechdesign
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Prokš Přikryl architekti