Činžovní dům La Maison No. 23

Činžovní dům La Maison No. 23
Jedná se o objekt starého činžovního domu na Žižkově s typickým uspořádáním vnitrobloku s pavlačemi. Projekt kompletní rekonstrukce včetně střešní nástavby se začal projektovat v roce 2014. Byl to intenzivní proces kompletní úpravy dispozice všech bytů, včetně ujasnění střešní nástavby s přidáním teras, které původně v projektu nebyly. Dům je vnitroblokem otevřeným směrem k Vítkovu a horní byty mají impozantní výhled přímo na Národní památník a jezdeckou sochu Jana Žižky.

Požadavkem bylo vytvořit směs dispozičních řešení, tak aby se v domě objevily byty různých velikostí od 1kk po 3kk. Nejmenší z bytů má 26 m², největší pak 88 m² s terasou 16 m². Větší byty mají k dispozici i sklepní kóje. Projekt stavebních úprav s návrhem dispozic bytů byl současně promýšlený s interiéry. Po hrubých stavebních úpravách pak nebylo těžké navázat na projekt interiérů.

Výměnou prošla všechna dřevěná okna, která byla nově vyrobena na míru v laku jednotném se vstupními dveřmi bytů. Majitel domu kladl na tyto prvky vysoké nároky, aby byly kvalitně řemeslně zpracované a zachovávaly historickou estetiku domu. Pavlačím bylo doplněno zasklení, které tak obyvatele domu chrání při pohybu po chodbách od nepřízně počasí. Aby sklo rušilo co nejméně, je řešeno bezrámově. Doplněný byl i prosklený výtah přes všechna podlaží domu.

Společné prostory mají novou historizující dlažbu, středové schodiště zůstalo ve svém původním materiálu – žule. Neopomněly se ani detaily jako poštovní schránky, které byly částečně vyrobeny na míru, mají mosazná horní víka pro sjednocení s orientačním systémem v domě, který je rovněž v mosazi. Stejně tak jako bytové zvonky a kování dveří i oken.

Interiéry bytů jsou řešeny velmi individuálně. Veškerý nábytek byl rozkreslený a vyrobený na míru. Jednotícím prvkem bytů jsou materiály. Barevnost interiérů se až na drobné odchylky sjednotila. Ve všech bytech jsou nové dubové parkety. Veškerý nábytek kombinuje čtyři základní materiály – foliovaná béžová dvířka s frézovanými drážkami na kuchyni, dýhovaný dubový povrch, matné lamino v bílé nebo černé barvě a speciální lamino CLEAF Emotion s tkanou strukturou v šedobéžové barvě. Zadáním byly interiéry, ve kterých by chtěl bydlet každý :) Proto jsou všechny byty v neutrální, přírodní barevnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Veronika Pánková