Chata pod třešní

Chata pod třešní
Dům pod třešní v malé obci České Kanady
Pražská architektonická kancelář majo postavila v lokalitě České Kanady malý domek pro fotografa. Dům se nachází na pozemku v malé obci, jejíž součástí je starší chata. Budova se nachází v těsné blízkosti vzrostlého ovocného stromu - architekti proto projekt pojmenovali Dům pod třešní. Nejvýraznějším prvkem jednoduchého tradičního objemu domu je velkorysá zapuštěná terasa, kterou chrání přesah střechy.
Jedná se o novostavbu malého rodinného domu, který bude sloužit především k individuální rekreaci. Dům stojí na v obci Senotín, v sousedství drobné rekreační chaty, která již na pozemcích stála.
Dům je orientován podélně - rovnoběžně s vrstevnicí svahu. Je umístěn v zadní části pozemku zhruba 25 metrů od obecní komunikace. Novostavba respektuje charakter a měřítko okolní zástavby. Zastavěná plocha je pouhých 44 m² (včetně přesahu střechy a terasy pak 62 m²). Má tradiční vesnickou sedlovou střechu se skládanou cementovláknitou krytinou.
Fasáda je obložena dřevem se šedobílým a přírodním nátěrem. Jednoduchý objem vesnického domu je doplněn zapuštěným zápražím – venkovní terasou pod přesahem střechy s výhledem na zahradu a centrum obce.
majo
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Krása
Ivana
17.05.18 07:52
Když stavba nekřičí...
Andrea Padevítová
17.05.18 09:14
Prima
Pavla G.
17.05.18 11:33
Povedlo se
Aleš Sekanina
17.05.18 01:38
V jednoduchosti je krása
Blanka
17.05.18 02:47
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od majo architekti