Chaloupka Dvě sestry

Interiér chaloupky v Jizerských horách

Chaloupka Dvě sestry
Spolupráce:Jan Jaroš, Kristýna Hodanová
Projektant: Projectica s.r.o.
Adresa: č.p. 154, Příchovice, Kořenov, Česká republika
Realizace:2022-23
Užitná plocha:150 m2


V oblíbené výletní a lyžařské destinaci poblíž Harrachova na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, vyrostla chaloupka otevřená jak veřejnosti pro ubytování, tak pro volné víkendy rodiny a přátel jejich majitelů. Za celou výstavbou a projektem stojí také jejich rodinná firma Projectica s.r.o.

Chaloupka kopíruje téměř totožně svoji historicky původní předlohu – rodinnou chalupu, ve které původní majitelé nějaký čas v horách pobývali i natrvalo. V její fasádě jsou dodrženy tradiční postupy jizerské architektury. Všechny dřevěné prvky jsou vyrobeny ručně na míru, střechu pokrývá šindelová krytina z jesenického šindele, a funkční okna s dvojsklem kopírují tradiční tvarování.

Výchozí předlohou byla i dispozice vnitřních místností, které kopírují její původní stav. V přízemí je to velkorysá světnice s kachlovými kamny, posezením a zázemím kuchyně s možností rozevření francouzského okna a otevření celého prostoru do zahrady. Samostatná kuchyně orientovaná na východ zase atmosférou perfektně funguje na ranní snídaně a nabízí veškeré zázemí pro pohodlné vaření. V objektu se dále nacházejí dvě samostatné koupelny s WC a sprchou. V horním patře potom dvě ložnice s možností ubytování celkem 8 osob. K chaloupce přiléhá také samostatná sauna.

Design nábytku balancuje na hranici mezi minulostí a současností. Kombinovali jsme záměrně několik druhů a odstínů dřev, kovy a světlé tóny, v detailu se potom prostory promítá teplá oranžová barva. Mobiliář je navržený v jednoduchém tvarování a v kvalitních materiálech kovu či masivního dřeva. Řada nábytku je vyrobena na míru truhlářskými dílnami, nebo jde o repasi starých kusů nábytku a osvětlení. Ze současného designu jsme potom zvolili dánskou značku Frama – jídelní židle a osvětlení v obývacím prostoru, jemné textilní svítidlo nebo svítidlo švédského výrobce Wästberg v kuchyni. Interiér je doplněný ilustracemi českých výtvarníků Tomski&Polanski tématicky zpracovávající právě prostředí Jizerských hor.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Dokonalost
Andrea Padevítová
07.12.23 08:21
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Denisa Kubíčková Strmisková