Café Pilát

Café Pilát
Spolupráce:Dalibor Dvořák
Adresa: Kapucínské náměstí 5, Brno, Česká republika
Investor:Ondřej Pilát
Realizace:06/2015


Stavba a mobiliář: investor
Originální svítidla: Vratislav Černý
Výmalba: Malujeme jinak
Potisky: Happyfish
Quod scripsi, scripsi. (Jan 19:20–22)

Kavárna a vinárna Pilát byla otevřena v prostorách kapucínského kláštera na Kapucínském náměstí v Brně. Jméno majitele podniku spolu s biblickým příběhem Piláta Pontského, starověkého Říma a jeho provincií se staly inspirací pro interiér, grafiku a nabídku kavárny.
Pracuje se s materiály typickými pro antiku: kámen, měď, masivní dřevo, skleněná mozaika a textil. Na stěnách je ručně vymalován vrstvený motiv s citacemi pompejských fresek, vrstevnic Brna a pixelované fauny. Pixely reprezentují novodobou mozaiku. Potištěná skla na baru skládají trojvrstvé dioráma s motivem rajské zahrady.
V kavárně lze konzumovat pokrmy středomořské kuchyně, popíjet moravská a košer vína nebo sicilskou kávu – a to i vleže na pohovkách se zabudovaným žulovým stolem. Prostor osvětlují svítidla evokující monstrance z katolické liturgie. Místo reprodukované hudby zní zpěv ptáků a v létě se sedí na zahrádce s výhledem na brněnskou Katedrálu sv. Petra a Pavla. Kavárna byla při otevření vysvěcena zástupci Řádu menších bratří kapucínů.
Martin Hrdina
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hezké
10.05.18 10:50
Nejen hezké, ale i chutné
Petr Šmídek
10.05.18 06:43
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Martin Hrdina