Bytový dům São Lázaro

Apartamentos São Lázaro

Bytový dům São Lázaro
Adresa: Passeio de São Lázaro 46, Porto, Portugalsko
Realizace:2021
Užitná plocha:650 m2


Jedná se o bytový dům na ulici Passeio de São Lázaro v centru Porta. Budova má dvě fasády, jednu orientovanou do ulice a druhou do vnitrobloku. Disponuje také malou zahrádkou, která náleží apartmánu v přízemí. Projekt přestavby domu zahrnoval demolici vnitřních konstrukci, rekonstrukci stávající uliční fasády a rozšíření o dvě podlaží, aby se částečně zakryla štítová stěna sousední budovy.
Stavební program tvoří 1 komerční prostor (přízemí) a 7 bytů (6x 1+kk, 1x 2+kk). Zachování fasády do ulice Passeio de São Lázaro předurčilo všechny vnitřní zásahy. Jednoduchý design si klade za cíl harmonické začlenění do původní stavby i stávajícího okolí. Budova má nepravidelný půdorys. Místnosti nemají pravoúhlý tvar. Z tohoto důvodu jsme jako reference používali sousední fasády a podle nich zarovnávali místnosti v jednotlivých podlažích. Dvorní fasáda je výsledkem tohoto zarovnávání.
 projektu jsme také navrhli demolice dvorní přístavku, čímž se ve vnitrobloku uvolnila plocha pro zeleň.
Byty jsou navrženy se společným prostorem pro obývací pokoj a kuchyň, samostatnou ložnicí a sociálním zařízením. Byty v posledních dvou podlažích jsou mezonetové, kde je společenský prostor ve vstupním podlaží a soukromý prostor s ložnicí v horním podlaží.
Floret Arquitectura
0 komentářů
přidat komentář