Bytový dům Mostecká Brno

Bytový dům Mostecká Brno
Adresa: Mostecká 987/12, Husovice, Brno, Česká republika
Realizace:2019-20


Zrekonstruovaný objekt se nachází v zastavěném území města Brna, v blízkém kontaktu s centrem města. Původní bytový dům byl prázdný a neobyvatelný. Město Brno se rozhodlo k jeho kompletní rekonstrukci a vybudování nových bytových jednotek, které budou sloužit pro sociální účely a mladé rodiny.
V původně třípodlažním novorenesančním činžovním domě z první čtvrtiny 20. století se nacházelo 12 menších bytových jednotek, dokonce ještě se společnými WC na chodbě. Dům byl již v době svého vzniku koncipován s převážně malometrážními byty pro méně majetné, ale architektonická a stavební úroveň celého domu byla však velmi dobrá.
Při rekonstrukci uliční části bylo jedno patro přistavěno a ve dvorním traktu vznikla dvoupodlažní budova s dalšími čtyřmi byty. Celkem tak je na Mostecké nyní dvacet bytů o velikosti 1+kk až 3+kk. Z toho osm bytů bude sloužit jako sociální.
Výsledkem kompletní rekonstrukce včetně nástavby a přístavby je dvacet bytů, sanace suterénu, v němž vznikly prostory pro sklepní kóje a kotelna, vybudování výtahu nebo třeba zelených střech.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Římsa
ježek
19.03.21 10:07
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Atelier 99 s.r.o.