Byt v pánském stylu

Byt v pánském stylu
Lokalita
Dostali jsme za úkol navrhnout kompletní interiér nově budovaného bytu 1+kk s prostornou terasou v novostavbě domu. Byt se nachází ve třetím nadzemním podlaží na okraji města v nové zástavbě.

Celkový koncept
Dispozičně byt obsahuje vstupní chodbu, koupelnu, komoru a hlavní obytný prostor s výstupem na terasu. Mezi hlavní požadavky patřil dostatečný úložný prostor, kuchyňský ostrůvek s barem a barovým posezením a tmavé odstíny moderního nábytku. Nábytek jsme tedy navrhli v kombinaci černé barvy a dubového dřeva. V podobném dekoru jsme vybrali i dlažbu do celého bytu.

Hlavní obytný prostor
V hlavním obytném prostoru je dominantou vestavná kuchyňská linka. Ta je doplněna ostrůvkem, který navazuje na bar, který je doplněn dvěma barovými židlemi. Dominantou kuchyně jsou nasvětlené niky kuchyňské linky a barového sezení. Spotřebiče jsou navrženy jako vestavěné, aby nenarušovaly vzhled moderní a čisté kuchyňské linky.

Chodba s úložným prostorem
Do chodby jsme navrhli vestavěnou skříň na míru. Z delší strany má úložný prostor, z kratší strany jsme navrhli zrcadlo s prostorem pro sezení a uložení bot. Ze strany směrem ke koupelně jsme navrhli niku na uložení věcí, které chce mít klient na očích.

Koupelna byl oříšek
Ke keramické dlažbě ve světlém odstínu dřeva jsme zvolili šedý obdélníkový obklad. Pečlivě jsme řešili i detaily týkající se sprchového koutu, kde byl hlavním požadavkem klienta co nejméně skleněných prvků. Nakonec jsme navrhli odtokový žlábek v podlaze a eliminovali jsme tak sprchovou vaničku. Sprchový kout jsme pak doplnili skleněnými dveřmi a fixními částmi.

Kompletní návrh
Kromě návrhu kuchyňské linky, vestavné skříně na chodbu a obkladů s dlažbou jsme vybírali všechny ostatní věci. Od zařizovacích předmětů, zrcadla a skříňky pod umyvadlo do koupelny, přes spotřebiče do kuchyně až po vnitřní dveře, svítidla a solitérní nábytek. Řešeno je i stínění oken. Směrem na terasu je zajištěno venkovními žaluziemi v antracitové barvě. Pásové okno do obýváku je pak stíněno vnitřní roletou.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od 3K Architects s.r.o.