Byt v Litoměřicích

Byt v Litoměřicích
Realizace:2017
Užitná plocha:96 m2


Developerský projekt z počátku 90. let trpěl různými neduhy, které se začaly v nedávné době zhoršovat. Šlo především o přežitou elektroinstalaci, nedostatečné zvukové izolace mezi jednotlivými byty, opotřebované povrchy stěn a podlah, netěsnící okna, nedostatek úložných prostor způsobený nevyhovující dispozicí.

Velkou výhodou tohoto bytu je pro investory zcela vyhovující lokalita, dobré sousedské vztahy a velká terasa, přístupná z kuchyně a jídelny. Proto se majitelé, kterými jsou manželé se dvěma školními dětmi, rozhodli pro radikální změnu.

Poté, co jsme výkresově připravili změnu dispozice, všech instalací i výrobní dokumentaci veškerého budoucího zařízení bytu, svůj domov na šest měsíců opustili. Přáli si jen zachovat novou červenou sedačku.

Nová dispozice zajistila maximum úložných prostor, nové podlahy byly spojeny s instalací podlahového topení, podhledy zajistily dostatečnou zvukovou izolaci mezi podlažími, elektroinstalace splňuje současné moderní požadavky.

Investoři se s rozhodností sobě vlastní zbavili všeho, co nepoužívají a zdůraznili nám v zadání vše, co k životu potřebují. Na ploše 96 m² tak vznikl vzdušný a světlý prostor pro moderní rodinu. Vznikl domov, kde se "volně dýchá", kde nic neschází ani nepřebývá.
číst dále
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Ivana Dombková