Byt Tusarova

Byt Tusarova
Adresa: Tusarova 37, Holešovice, Praha, Česká republika
Projekt:2020
Realizace:2021
Užitná plocha:73 m2
Náklady:1 500 000 CZK


Zemitý a vzdušný. Byt se nachází v domě ze 70. let, který na první pohled upoutá brutalistní architekturou, ztvárněnou architektem Karlem Filsakem, a řadami pásových oken.

V obývacím pokoji a koupelně jsme obnažili betonové sloupy, tvořící nosnou část konstrukce domu. Další dispoziční změna pak vyšla z požadavku investora. Přál si velkorysejší koupelnu. Proto jsme ji rozšířili na úkor technické místnosti/šatny. Úložné prostory jsme nahradili sadou vestavných skříní v chodbě, a vhodně tak využili zbytečně široký průchod.

Byt se dělí na obytnou část, kde je kladen důraz na otevřenost a vzdušnost. Průchod denního světla a vzduchu zajišťuje vstup podél fasády mezi ložnicí a obývacím pokojem. A také skleněné světlíky – použili jsme je nad všemi dveřmi a umístili je také do koupelny a na toaletu.

Hygienické zázemí je navrženo v temnějších barvách. Intimitu těchto prostor podporuje i tlumená sanita.

Obě části jsme propojili dubovou podlahou a betonovou stěrkou. Dřevěná podlaha je rovněž použita v ložnici a obývacím pokoji. Dřevo ve stěrku přechází pod kuchyňským ostrůvkem – pomyslně se tak odděluje obývací část bytu od technického a komunikačního zázemí.

Celý prostor je vybaven nábytkem na míru. Někde nenápadným bílým, jinde naopak dominuje tmavá dubová dýha – zejména na exponovaných místech.

Nejvýraznějším prvkem v obytné místnosti je kuchyň, která umocňuje jádro celého bytu. Kuchyňská linka je navržena v dubové dýze, kterou doplňuje betonová deska s vloženými, zalitými kameny v tmavších, hnědých odstínech. Ve stejném provedení je i kuchyňský ostrůvek.

Dalším výrazným materiálem je plech, který najdete v každé místnosti. Ať už v podobě knihovny, barových židlí, nebo podstavců pro noční stolky. Neutrální barvy dávají vyniknout uměleckým dílům, která visí na stěnách, a celý interiér barevně doplňují.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Plus One Architects