Byt pro dva

Byt pro dva
Projekt:2016
Realizace:2018
Užitná plocha:55 m2


Přišli za námi stavebníci světoběžníci, kteří navštívili Znojmo teprve podruhé. Nicméně zamilovali si je do té míry, že si zde hned pořídili malý byt, který jim učaroval. Šlo o byt, který byl vnímaný jako druhořadý – přízemní byt ve starém městě s provlhlými zdmi skoro až ke stropu. Byt měl ale vlastní dvorek a vládla v něm stinná atmosféra, což je v rozpáleném vyprahlém Znojmě velkou výhodou.
Zadáním bylo vytvořit byt na míru pro pár. To nám umožnilo vytvořit řešení, která by ve větší domácnosti nebyla myslitelná. Byt nemá standardní koupelnu, ta je součástí ložnice skrytá za příčkou/paravánem tvořeným masivním rámem z HEB profilů. Díky tomu bylo možné nechat původní výmalbu stropu odhalenou jako celek. Přestože je byt poměrně malý, místnosti působí velmi rozlehle, prostor není třeba dělit.
Konstrukce bylo potřeba důkladně sanovat, byla provedena provětrávaná podlaha, chemická injektáž a sanační omítky. Vlhkostní čidla hlídají stabilní klima, když je byt opuštěný. Přes všechna náročná opatření jsme chtěli zachovat původní atmosféru. Ponechali jsme původní okna, odhalili stropní výmalby a odstranili všechny přebytečné příčky.
Většina nábytku je tvořená na míru, postel se jeví jako levitující, také jde o svařenec z HEB profilů. Motiv se ještě několikrát v bytě opakuje. Na podlahách je čedičová dlažba orámovaná světlou cementovou stěrkou. V bytě je recyklovaných několik prvků, které lidé běžně vyhazují z jiných znojemských domů – od fragmentů dlažby až po dveře.
ORA
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Za mě jednička :)
Andrea Padevítová
10.09.18 09:45
Prima minibyt
Pavla G.
13.09.18 12:39
Výborné
Ivana
14.09.18 07:55
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ORA