Byt pod Vyšehradem

Byt pod Vyšehradem
V bytovém domě pod Vyšehradem koupil klient kancelářský prostor s terasou na úrovni terénu.
Rozhodl se využít lokalitu i terasu a změnit prostor na byt. Přes složitosti v čekání na změnu legislativy v posuzování denního osvětlení a následné náročné stavební úpravy zasahující i do dvorní fasády domu se nakonec vše podařilo.
Řešení bytu je založen na jednoduché dispozici sestávající ze vstupní šatny, komory, WC, koupelny a velkém obytném prostoru děleném interiérovými prvky na jednotlivé funkční části /spací kout, jídelní kout, kuchyňský kout, sezení a knihovna s TV/.
Ve vstupní části je na podlaze navržena světle šedá dlažba, šatní skříně jsou v bílé barvě s lavicí z přírodního dubu. Bez falcové dveře jsou v celém bytě navrženy včetně rámu v bílé barvě.
Výmalba stěn světle šedá, výmalba stropu bílá.
Na podlaze v místnosti koupelny a WC je světle šedá dlažba a na stěnách skleněná mozaika, výmalba stropu bílá. Vestavěný blok skříní v koupelně je z lesklého laku odstínu bílá. Sprchovací kout a umyvadlo jsou za posuvnou stěnou z mléčného skla.
Obytný prostor je uspořádán do jednotlivých zón, oddělených interiérovými prvky.
Prosklení do spacího koutu je opatřeno stahovací japonskými panely. Blok skříní v bílém lesklém odstínu má větrací průduchy u stropu a podlahy. Proti sezení na stěně obložené dřevem je nábytková stěna s knihovnou a televizí. Tento prvek je ve stejném odstínu jako dřevěná podlaha.
Kuchyně je v tmavém antracitovém odstínu v lesklém provedení.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od NEW HOW architekti