Byt Karlovy Vary

Byt Karlovy Vary
Styling bytu:Janský & Dunděra
Adresa: Svahová 37, Karlovy Vary, Česká republika
Projekt:2022
Realizace:2023
Užitná plocha:68 m2
Náklady:1 200 000 CZK


Byt se nachází v Karlových Varech, v blízkosti kolonády, s výhledem do svahu plného zeleně, v historické zástavbě s několika zachovalými prvky z doby, kdy byty byly velkorysé a půvabné.

Hlavní bylo odstranit nánosy roztodivných konstrukcí, obkladů, podhledů, dispozičních změn, očistit průchody a znovu jim dát původní rozměry. Díky maximální důvěře a vzájemném respektu s investorem jsme si mohli dovolit ve velké míře probourat otvory, zrušit dveře a naopak přidat skleněné světlíky. Zrušili jsme průchozí pokoje a navrhli současnější dispozici se dvěmi samostatnými ložnicemi a propojeným obytným jádrem.

V obytných místnostech jsme se soustředili na prosvětlení dispozice a otevřenost prostoru. Kuchyňskou linku vsadili do nově vzniklé niky mezi kuchyní a obývacím pokojem, obě místnosti propojuje výdejní okénko, které bylo v takto velkorysých bytech často k vidění. V ložnicích jsme zachovali původní dřevěné podlahy a pouze je repasovali. Koupelně dominuje velkorysý sprchový kout nepravidelného tvaru, umyvadlo a wc.

Minimum materiálů a sjednocující design procházejí skrz celý prostor a podporují klidnou atmosféru bytu. Prostupující linkou je odhalená původní výmalba na stropech i stěnách, toto odkrytí vytváří nosné, výrazné a jemně zabarvené obrazy v každé z místností.

Byt je v poslední fázi vybaven minimalistickým nábytkem od designového studia Janský & Dunděra a firmy Todus.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Byt Karlovy Vary
Ing.arch. Josef Myslivec
10.08.23 04:00
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Plus One Architects