Byt K49

Rekonštrukcia trojizbového bytu

Byt K49
Projekt:6.2018
Realizace:5.2019
Užitná plocha:80 m2


zpět na článek
1 komentář
Oceňuju,...
šakal
| 28.01.23 01:01
... že v tomhle případě nešlo jen o "interiérismus", ale o skutečnou změnu dispozice. Rozdělení na zónu veřejnou a intimní – dokonce ve správném pořadí(!) – je tím chvályhodnější, čím méně se ve zdejších končinách vidí.
Naproti tomu je smutné, že ani v tak štědře dimenzovaném bytě (80 m čtverečních) se nenašlo místo na nějakou tu komůrku, kam by šlo zastrčit kýbl, postavit žehlicí prkno a pověsit mokrý hadr. Já vím, že ledacos vyřeší sklep nebo dokonce pronajímatelný sklad, ale pro vysavač nebo pro koš s prádlem většinou nechodíváme do sklepa.
Trochu je škoda, že při takové nouzi o místo majitelé nechtěli, nebo nemohli, využít tu divnou chodbičku přede dveřmi. (U nás v domě to tak jedna rodina udělala a za takto získané metry zaplatila do společné domovní kasy.) Prodloužením předsíně by vyšlo místo na další užitečné skříně, zvětšil by se komfort při oblékání a obouvání a současně by se trochu prodloužilo napjaté očekávání příchozích, než by se po jejich pravé ruce otevřel velkorysý obývací prostor, což by přidalo na jeho účinku.

Ale jinak dobrý...
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.