Byt Jezerka

Byt Jezerka
Autor: Jan Bek
Realizace:05 / 2018
Užitná plocha:45 m2


Byt byl zakoupen ve stavu shell and core. Z původních půdních prostor nově kolaudován na bytovou jednotku o skromné výměře 45 m². Jednalo se tedy o komplexní stavební rekonstrukci, která nám umožnila definovat každý detail bytu. Snažili jsme se co nejvíce zefektivnit malou metráž bytu.
Jednotka je nyní řešena jako 2kk. Prostor původní chodby byl nyní propojen s obývacím pokojem, to nám umožnilo maximalizovat plochu obývacího pokoje. Vznikl nám zde dominantní překlad, který jsme truhlářsky obestavěli a vytvořili jsme tak centrální bod celého bytu, ve kterém se nachází kuchyňský ostrůvek s varnou částí. Na druhé straně naleznete mycí část, technickou skříň s kotlem a vestavnou lednici. Vše je spojeno do jedné kompaktní stěny. V obývacím pokoji dále naleznete TV stěnu, které dominuje cihlový obklad a otevřenou knihovnu pod okny. Obývacímu pokoji s průchozí kuchyňskou linkou předchází zádveří s integrovaným botníkem a jednou cihlovými pásky obloženou stěnou s dřevěnými věšáky. Dále v bytě nalezneme koupelnu se sprchovým koutem a ložnici. Ložnice v nynější době není stále hotova, z finančních důvodů a proto ji na fotkách zatím bohužel nenaleznete.

Co se materiálového řešení týče, celý interiér je laděný do kombinace bílé a černé. Bílé plochy jsou z lakované MDF a dřevodekor je zastoupen dubovou dýhou. Na podlaze se nachází laminát imitující dubovou dřevěnou podlahu dodaný firmou SPO. Koupelna se zcela vymyká zbytku bytu svou tmavou barvou. Ač se jedná o nejmenší místnost v bytě a navíc bez oken, tmavé jsme se nebáli. Tmavé Caesar obklady spolu s LED podkreslujícími pásky, vytváří příjemný wellness pocit a dobré místo k relaxaci. Jelikož nejsem zastáncem chromu a chromových povrchů, v prostoru koupelny byste je hledali marně. Chrom je zastoupen černými koncovými prvky. Sanita taktéž použita černá. Kompletní dodávka byla sestavena v kooperaci s firmou Keramika Soukup. Umyvadlo je betonové od firmy Gravelli.

Byt je vybaven pouze českými výrobci nábytku, jelikož jsem fanda českého nábytku. Naleznete zde například dubové židle od firmy Ton, masivní stolek od firmy Situs a krásné křišťálové svítidlo od firmy Bomma. Dveře Mobau s příčnou dýhou jsou vyšperkovány o kliky z české firmy M&T .

Závěrem bych chtěl poděkovat všem výše uvedeným dodavatelům, kteří nám pomohli splnit si náš sen o bydlení. Jsem moc rád, že jsem si postupem času dokázal vyfiltrovat pouze ty nejkvalitnější a hlavně nejspolehlivější, se kterýma je radost pracovat. Děkuji
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Topné těleso v koupelně
Kučera
31.08.18 09:12
Topné těleso
Jan Bek
04.09.18 09:23
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Jan Bek