Bungalov s bazénem a vysokým stropem

Bungalov s bazénem a vysokým stropem
Rodinný dům se nachází v obci Sulice, která je částí okresu Praha-východ. Parcela, na které je domek realizován, se nachází na okraji nové zástavby obce a plynule navazuje na lesní porost, obstarávající příjemné pozadí objektu.

Negativa parcely můžeme shrnout krátce a ve výsledku nepředstavují velký problém ve finálním řešení. Jsou jimi hlavně přesně dané dopravní napojení a ochranné pásmo lesa.

Přáním klientů byl elegantní dům s jednoduše řešeným interiérem. Cílem bylo soustředit se na práci se sluncem a volbu správných stran pro výhledy.

Dům je řešen jako přízemně rozptýlený bungalov, který nabízí bytovou jednotku charakteru 4 + kk. Je tvarován do písmene "L", kde jedno křídlo je orientované směrem k jihu a druhé směrem k západu.

Jižní část je řešena jako jedna velká místnost, která nabízí relaxaci, funkci stolování a přípravu jídla. Část západní nabízí naopak klid a soukromí a jsou v ní umístěny dva pokoje a ložnice s vlastní šatnou.

Spojovací – styková část je problematičtější z hlediska proslunění, a tak je v ní organizováno provozní zázemí – velká technická místnost, domovní sklad, toaleta, velká koupelna a vstupní zádveří.

Pohyb uvnitř je obstaráván širokým koridorem, který pomocí koncového prosklení pomyslně pokračuje i dál mimo dům.

Parkování je řešeno nezvykle a to tak, že zde chybí jakákoli garáž či přístřešek. Doprava na pozemku je řešena zpevněnou plochou.

Dům je kombinací dvou tváří. První, zahradní, je ovlivněna střešními přesahy, velkoformátovým prosklením a fasádními obklady ze dřeva a lomového kamene. Tyto prvky společně vytyčují prostor terasy, která příjemně souzní s již zmíněným lesním porostem.

Druhá strana, severní a východní část, přináší výrazné zklidnění co se prosklení a materiálů týče. Nastupuje klasická omítka, kámen a dřevo ustupují do pozadí. Stavba je v této části méně překvapivá.

Přechody mezi oběma tvářemi jsou plynulé a provázané, proto spolu velmi dobře fungují.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Master Design s.r.o.