Atypický bungalov v horách

Atypický bungalov v horách
Na první pohled patrná elegantní křivka, která stavbu definuje,odráží dva hlavní požadavky na dům. Jedním z nich je přání investora na stavbu s plochou střechou, druhým splnění regulativ CHKO na střechu sedlovou.

Pozemek se nachází v obci Trojanovice, v malebné krajině, kde protéká potok a nedaleko je Kostelní les. Dům zapadá do stávající rozvolněné zástavby rodinných domů a je umístěn v severovýchodním koutu pozemku, čímž maximalizuje využití prosluněných ploch zahrady. Materiálově převládá dřevěný obklad, což odráží přírodní charakter okolí.

Hmotově se jedná o zalomený kvádr pod úhlem 135°, toto řešení vytváří dvě obytná ramena - klidové a společenské. Klidová zóna je pod plochou střechou, společenská se nacházející pod vyvýšenou částí domu se sedlovou střechou s přiznaným krovem. Díky tomu je už tak velkoryse řešený obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní provzdušněn a opticky zvětšen.

Zalomení stavby také dává domu dvě různé podoby. Z ulice působí skromným, komorním dojmem s dominantní sedlovou střechou, do zahrady se však velkoryse otevírá směrem k siluetě Beskyd a sedlová střecha plynule přechází do horizontální linky střechy ploché. Plynulá návaznost vzniká díky fasádnímu lemu v úrovni stropní konstrukce, ten zároveň zajišťuje částečné zastřešení terasy před obývacím pokojem.

Provozy jsou navrženy s ohledem na orientaci vůči světovým stranám. Technická místnost, vstup, sklad a dílna jsou umístěny v severovýchodní části domu, kde převládají pásová okna potlačující celkové měřítko hmoty. Naopak společenská zóna, dva dětské pokoje a ložnice plně využívají trvalého proslunění díky přímému spojení s jihozápadní stranou zahrady. Velkoformátové okenní výplně v obytných částech zcela stírají hranici mezi interiérem a exteriérem a využívají tak krásných výhledů na Beskydy.

Kryté stání pro dva osobní automobily je separované od hlavní hmoty domu.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Master Design s.r.o.