Domek v Ainslie

Domek v Ainslie
Interiér:Texture Studio
Adresa: Ainslie, Austrálie
Realizace:2020
Užitná plocha:120 m2
Plocha pozemku:1050 m2


Fotografie: Anne Stroud
Rekonstrukce domu z 50. let minulého století přinesla hravou integraci barev a textur. Architektura poválečného domu včetně tehdejších detailů byla zachována a stala se součástí životního stylu obyvatel.

Rekonstrukce domu přinesla moderní a nadčasové prvky. V interiéru je dřevěná lakovaná podlaha, dřevěná okna, zábradlí a další truhlářské prvky. Venku se nachází terasa z palubek bez jakéhokoliv zastřešení, která elegantně propojuje interiér s exteriérem.

Stěny v interiéru v jemně zelené a bílé barvě příjemně ladí s venkovním prostředím. Nová okna podporují příčné větrání a nepřímé osvětlení, čímž došlo k významnému zlepšení pohodlí domova a vytvoření udržitelnějšího a ekologičtějšího bydlení. Každé okno se může chlubit výhledem do okolní krajiny.

V interiéru se také nachází řada květin, které zlepšují kvalitu ovzduší, přispívají k lepší akustice a celkově vytváří příjemné a útulné prostředí. V koupelně a prádelně jsou obklady s hravým vzorem.

Dům je zařízen stylovým dřevěným nábytkem jako je křeslo Nore Lounge, otoman a konferenční stolky, včetně jídelních židlí od Alfreda Christensena a dánských závěsných mosazných světel.
přeložila Jana Navrátilová (18.4.2021)
0 komentářů
přidat komentář