Administrativní budova Partizánske

Administrativní budova Partizánske
Realizace:2020
Užitná plocha:260 m2
Zastavěná plocha:157 m2


Pro firemní sídlo společnosti, jejíž činností je zpracování dřeva a výroba palivového dřeva, byl výběr materiálu stavby jednoznačný. Dřevo je integrální součástí firemní identity, proto návrh sídla této firmy pracuje se dřevem v různých podobách v interiéru i exteriéru. Administrativní budova v rámci průmyslového areálu, se měla stát především zdravým a atraktivním pracovním prostředím pro zaměstnance.
Dispozičně vychází řešení budovy, umístěné na rovinatém pozemku, z požadavků a potřeb investora. V přízemí jsou umístěné pracoviště většiny zaměstnanců a kuchyňka propojená s venkovní terasou. V horním patře se nachází zasedací místnost, kancelář vedení, archív a malá místnost s terasou, která slouží k ubytování vedení v případě potřeby. Hygienické a technické zázemí budovy je umístěné při zadní fasádě objektu. Přes obě podlaží prochází stěna z pohledového betonu, která má nosnou i akumulační funkci. Zároveň je také prezentační plochou hlavního výrobního produktu firmy – palivového dřeva, které je zde umístěno v gabionových koších. Centrálním bodem celé budovy jsou kamna umístěná v jejím středu, což je další odkaz k zaměření firmy.
Hlavním konstrukčním materiálem administrativní budovy je kombinace liniových konstrukčních prvků a lepených dřevěných panelů Novatop, které tvoří zároveň pohledovou plochu z interiéru. Součástí nosné konstrukce je i betonová stěna ve středu dispozice. Fasáda má obklad z lamel červeného smrku a prosklenými plochami. Zdrojem vytápění je tepelné čerpadlo. Esteriérové stínění prosklených ploch chrání budovu před přehříváním. Zároveň se ale pro horké letní měsíce počítá s dochlazováním kanálovou klimatizací. Většina technologií budovy je umístěná na střeše, která je porostlá extenzivní zelení.
Prodesi/Domesi
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Prodesi