7 Ruzyně Apartments

7 Ruzyně Apartments
Bytový dům 7 Ruzyně Apartments se nachází v areálu sportovní jednoty TJ Ruzyně.
Objekt má tři nadzemní, jedno podzemní podlaží, a obsahuje celkem 7 bytů, odtud název 7 Ruzyně Apartments.
Architektonické řešení návrhu vychází z analýzy pozemku a jeho orientace ke světovým stranám. Výrazná hmotová kompozice objektu je založena na vodorovném posunu objemů denních částí bytů v rámci jednotlivých podlaží. Tím vznikají mezi jednotlivými objemy pobytové terasy a lodžie. Severní část je naopak zklidněná, tvoří ji jednoduchý hranol, obsahující ložnice, koupelny a schodišťovou část. Okna na jižním průčelí jsou chráněna proti přehřívání slunolamy z ocelových pororoštů.
Bytové jednotky jsou velikosti 3+kk s ideální orientací obytných prostorů k jihu, ložnice mají východní a západní orientaci. Všechny společné prostory v domě jsou navrženy jako bezbariérové. V podzemním podlaží je hromadná garáž pro 7 osobních automobilů, 6 sklepních kójí, technické zázemí a jeden apartmán. V nadzemní části je 6 bytových jednotek, každá má terasu, resp. lodžii.
Konstrukčně je objekt navržen jako železobetonový monolit, okna jsou hliníková s předsazenou montáží, fasády jsou zatepleny minerální vlnou, omítka je dvouvrstvá, broušená. Objekt je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-voda, umístěným na střeše.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ATELIÉR DAĎA ARCHITEKTI