Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
STAROSTA Pece pod Sněžkou – Alan Tomášek
Anketa: na cestě k nové České poštovně
Úvodem
AUTOŘI - Martin Rajniš, Patrik Hoffman / H.R.A. architekti
DODAVATEL - Ing. Miloslav Klimeš / Stavební & inženýrská firma Klimeš
INVESTOR - Jaroslava Skrbková
KRNAP - Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí
STAROSTA Pece pod Sněžkou - Alan Tomášek


Osobně nepovažuji za nejnáročnější moment jeden, ale dva.
Za prvé najít uvnitř zastupitelstva odvahu k rozhodnutí podepsat se pod demolici dožitého objektu České boudy, jehož historie sahala až do roku 1868. Některé reakce veřejnosti byly zcela odmítavé a dokonce se vedly diskuse o národní sbírce na záchranu původního objektu. Zastupitelé se po seznámení s faktickým stavem České boudy a s odborným posudkem, jednohlasně shodli na nezbytnosti demolice a hlavně na tom, že je žádoucí - byť v menší výměře - původní objekt nahradit objektem novým.
Druhým neméně náročným momentem bylo nalezení shody se Správou KRNAP na objemu a vzhledu nové České poštovny, která měla nahradit odstraněnou Českou boudu. Je pochopitelné, že jednání nebyla jednoduchá - a to především z důvodu existence I. zóny národního parku. Bylo potřeba najít řešení, které splní všechna kritéria, jež byla Správou KRNAP požadována a také co nejméně narušit krajinný ráz vrcholu Sněžky - nejvyšší hory ČR. Díky ustanovení a následného doporučení odborné komise na výběr zhotovitele projektu, konkrétně ateliéru H.R.A. (Hoffman Rajniš Architekti) se podařilo nalézt dohodu, a nový objekt tak mohl vzniknout a pokračovat ve staleté tradici osídlení vrcholu Sněžky. Mě osobně těší nejvíce to, že se jedná o stavbu odpovídající 21. století, ve kterém žijeme, a stavbu, která je v maximální míře ohleduplná k životnímu prostředí.
Autor: Kateřina Lopatová, 21.08.07 13:25
Návštěvnost: 12233 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.