Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Svítidlo ELEEA společnosti Zumtobel
Svítidlo ELEEA společnosti Zumtobel
nový rozměr kvality osvětlení, designu a energetické účinnosti
V době, kdy na celém světě hledáme úspory a šetrný přístup k životnímu prostředí, stanoví společnost Zumtobel nový rozměr pro kvalitu osvětlení. Svítidla ELEEA  představují novou generaci kancelářských svítidel, která se vyznačují mimořádnou hospodárností v kombinaci s vysokou flexibilitou osvětlení. Se světelnou účinností nad 90% stanoví ELEEA nové standardy v segmentu přímo / nepřímých svítidel. Současně je ELEEA kombinací flexibilní funkčnosti a skvělého designu zdůrazněného osobitými, jednoduchými křivkami.

ELEEA byla navržena ve spolupráci s architektonickým studiem Ingenhoven Architekten s cílem zapůsobit vlastním, záměrně nenápadným, až strohým designem. Architekt Lutz Büsing ze studio Ingenhoven Architekten vysvětluje: “Jemně zaoblené vertikální hrany svítidla kontrastují s ostrými horizontálními liniemi; čistě bílý korpus chce doslova odhmotnit svítidlo a odstranit hranice mezi prostorem a technickými, funkčními částmi“. ELEEA má přísně lineární design s čistými barvami a stylem, který ladí s moderní architekturou.  Jako přímočarý prvek se ELEEA začleňuje do prostoru díky jasnému vymezení barvy a řeči tvarů. I technické součásti jako jsou držáky a spojovací prvky jsou v bílé barvě. Stropní baldachýn vyvinutý výhradně pro svítidlo ELEEA je funkčním detailem důsledně vytvářené rodiny svítidel. Je vyjádřením stejné řeči tvarů a kombinuje ji s vysokou funkčností.

ELLEA kombinuje vysokou energetickou hospodárnost přímého svítidla s harmonickým rozložením jasu na stropech a zdech, typickým pro nepřímá svítidla. Díky velice širokému rozložení svítivosti vytváří vysokou rovnoměrnost a zajišťuje tak vertikální hladinu osvětlení pro příjemnou atmosféru. ELEEA je díky parametrům 2 W/m²/100 lx moderním, současným přímo/nepřímým řešením osvětlení.

Špičkové svítidlo ELEEA LED - Hybrid otevírá možnosti pro design a světelná řešení nejnáročnějších interiérů díky široké nabídce rozdílných světelných zdrojů, které mohou být zapínány, nebo stmívány vzájemně nezávisle. LED zdroje, jako nepřímá složka, osvětlují strop a stěny, trubice zářivek jsou použity na přímou složku svítidla.

U zavěšených svítidel se inovativní systém optiky skládá z patentem chráněného horního a příčného reflektoru. ELEEA tak jasně a rovnoměrně osvětluje strop již pro minimální vzdálenost svítidla pouze 15cm. Vrchní, perforovaný reflektor propouští 25% světla na strop.

ELEEA je dodávána v kompaktní jednotlivé, nebo dvojité délce. Pro systém kontinuálních linií jsou dostupné propojovací členy a elegantní rohové spojky. Zavěšená i přisazená verze je dostupná s mřížkou, nebo optikou LRO (Luminance Reduction Optic).

Od 1. dubna 2010 nabízí Zumtobel mezi prvními výrobci svítidel pětiletou záruku na kompletní paletu svých výrobků a také ELEEA je dodávána s touto garancí. Tímto krokem zvýrazňuje Zumtobel vedoucí postavení v oblasti inovace, designu a kvality. Jednostranné prodloužení záruky na 5 let se vztahuje na kompletní osvětlovací systém od společnosti Zumtobel, včetně předřadných nebo provozních komponent. U svítidel s LED zdroji jsou součástí záruky také tyto LED diody. Výjimku tvoří pouze opotřebitelné díly jako konvenční zdroje, nebo baterie nouzových svítidel.

Většina svítidel ELEEA má označení eco+. Jedná se o nové označení produktů vysoké kvality které vychází z kriterií, hodnotících energetickou spotřebu, šetrnost k životnímu prostředí a kvalitu osvětlení. eco+  je srovnávací označení výrobků, které vyhodnocuje celý systém použitých součástí spolu s kvalitou světla označeného svítidla. Společnost Zumtobel u svých produktů pro hodnocení eco+  požívá kriteria o 20% přísnější, než jsou obecně stanovené hodnoty.
Zdroj: Zumtobel Lighting
Vložil: Tisková zpráva, 16.11.10 09:00
Návštěvnost: 7045 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.