Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Materiály FERMACELL v největším školském zařízení z modulárního systému Algeco v Dolních Břežanech
Materiály FERMACELL v největším školském zařízení z modulárního systému Algeco v Dolních Břežanech

Největší školské zařízení v České republice postavené z modulár- ního stavebního systému firmy Algeco, s.r.o. vyrostlo v Dolních Břežanech u Prahy. Nový dvoupodlažní objekt byl úspěšně předán 15. července 2010 a 1. září 2010 byl úspěšně zahájen nový školní rok. Nová mateřská a základní škola v Dolních Břežanech s rozlohou 800 m² pojme až 100 dětí.

V roce 2009  obec Dolní Břežany uspěla s dvěma projekty v získání podpory z EU fondů. Výsledkem byla realizace dostavby dvou tříd pro žáky základní školy a dvou tříd mateřské školy z modulárního stavebnicového modulárního systému, firmy Algeco, s.r.o. Realizace projektu proběhla ve druhém čtvrtletí roku 2010. Celkový objem zakázky dosáhl 894 tisíc eur včetně DPH.

 "Dolní Břežany jsou naším, v pořadí třetím a doposud největším projektem firmy Algeco, s.r.o. realizovaným stavebnicovým modulárním systémem na území České republiky. Poptávka po tomto rychlém a cenově přijatelném způsobu výstavby neustále roste," uvedl Róbert Bordás, generální ředitel společnosti Algeco s.r.o.

Hlavním dodavatelem stavebnicového modulárního systému přístavby a současně koordinátorem a organizátorem sekundárních prací (se subdodavateli) byla firma Algeco, s.r.o. Objekt je realizován ze 44 jednotlivých modulů (800 m²) a budova je koncipována do dvou pater. V přízemí jsou situovány dvě třídy mateřské školy, současně s celým servisním zázemím pro tuto věkovou kategorii potřebným jako jsou speciálně vybavené toalety, kuchyně, resp. přípravna jídla a zázemí pro učitelky. V druhém nadzemním podlaží nového objektu jsou zrcadlově proti sobě umístěny dvě třídy pro žáky základní školy a kompletní obslužný servis pro žáky a pedagogický sbor v podobě sociálního zařízení, sboroven, úklidových místností a šaten. Společnost Algeco, s.r.o. současně realizovala i úpravy bezprostředního okolí školky včetně nového dětského hřiště.

Veškeré činnosti spojené s přípravou a realizací stavby a i parametry veškerých použitých materiálů splňují striktní normy a nařízení České republiky na zdravotní a hygienickou nezávadnost staveb a materiálů a požární bezpečnost a jsou ve vzájemném souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady ES 852/2004 a č. 89/106/EHS o hygieně potravin. Ke splnění nejpřísnějších bezpečnostních norem v oblasti požární ochrany přispělo použití sádrovláknitých desek FERMACELL, které byly využity k bezpečnostnímu obložení stěn a stropů v celkové ploše 6.000 m² v tloušťce 10, 12,5 a 15 mm. V souladu s požadavky na vysokou požární odolnost jsou na stěnách použity ověřené a certifikované typové konstrukce z 1-2 vrstev desek FERMACELL, na stropech pak 2 až 3 vrstvy těchto desek. Sádrovláknité desky FERMACELL jsou v tloušťkách od 10 do 18 mm, včetně odpovídajícího zpracování povrchu, považovány podle ETA-03/0050 za nehořlavé stavební materiály s třídou reakce na oheň A2-s1 d0, podle ČSN EN 13 501-1.

Podle Miloše Kincela, ředitele společnosti Fermacell GmbH, o.s., která materiály FERMACELL na tuzemském trhu dodává, se modulová výstavba uplatňuje díky výhodám jako jsou výstavba na klíč během krátké doby v dohodnutém termínu za výhodnou pevnou cenu, individuálnímu řešení a využití ověřených a certifikovaných materiálů. "Těmto kritériím materiály FERMACELL plně vyhovují. Hlavní přednosti našich materiálů jsou navíc nízká hmotnost konstrukcí, vysoká pevnost a odolnost, tepelný komfort, vynikající požární odolnost a v neposlední řadě i výborná akustická pohoda. S dodávkou desek FERMACELL pro tuzemské výrobce modulárních systémů máme bohaté zkušenosti, naši dodavatelé mají navíc řadu výborných referencí v zahraničí."

Podle demografických studií bude nutné v roce 2011 rozšířit kapacity - konkrétně v mateřských školkách - o dalších cca sedmnáct tisíc míst. To otevírá poměrně velký prostor pro výstavbu nových či rozšiřování současných školských zařízení prostřednictvím modulárního stavebnicového systému, který je ve srovnání s jinými variantami výrazně rychlejší, levnější a efektivnější. Nespornou výhodou tohoto systému je - kromě příznivé cenové dostupnosti a rychlosti výstavby - především značná variabilita. Každá budova či objekt je sestaven z jednotlivých modulů - montáž může laikovi připomínat skládání stavebnice lego a objekt lze podobně rozebírat, přestavovat, přistavovat či upravovat. Jednotlivé stěny se mohou skládat z vyměnitelných segmentových panelů, což opět zvyšuje variabilitu systému. Jednotlivé moduly i celé sestavené objekty lze pronajmout (v současné době pronájemní park firmy Algeco v ČR tvoří 2900 kusů modulů) či odkoupit nově vyrobené moduly přesně podle zákazníkových představ.
Zdroj: Fermacell
Vložil: Tisková zpráva, 19.09.10 00:10
Návštěvnost: 5384 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.