Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Moduly s materiály Fermacell základem sportovního centra a rodinných domů
Moduly s materiály Fermacell základem sportovního centra a rodinných domů

Moderní modulová výstavba se uplatňuje jak ve veřejné sféře, ale i v oblasti rodinných domů. Potvrzuje to ostatně i nová stavba Sportovní akademie v Praze 4, realizovaná s moduly firmy FAGUS Slušovice či výstavba pěti rodinných domů v areálu „Švabinského zahrad“ na kraji Olomouce, které realizuje společnost UNIKO Zlín, a.s.

Nová stavba Sportovní akademie se v areálu Eltodo Novodvorská na Praze 4 otevřela teprve nedávno a výraznou mírou se na ní podílely i moduly z produkce firmy Fagus Slušovice. Sportovní, relaxační a společenské centrum DOMYNO funguje už od roku 2001, letos však došlo k zásadním proměnám celého areálu. DOMYNO je s plochou přes 3 tisíce m² jedním z našich největších zařízení - zvenku docela nenápadná stavba na pražském sídlišti Novodvorská zaujme nepochybně svým pojetím. Architektonicky je totiž vyřešeno tak, že jen s velkou dávkou fantazie v něm budete hledat původní osmnáctimetrové kanceláře. Vzdušné, světlé a barevně působivé prostory nabízejí špičkově vybavené prostory pro sport, relaxaci i společenské akce.

Sportovci, ale nejen oni, mají nyní k dispozici moderní klimatizovaný sál, čtyři antukové tenisové kurty, hřiště s bílým pískem pro plážový volejbal, umělou ledovou plochu pro tréninky hokejistů a krasobruslařů, sportoviště pro individuální trénink, nové šatny, sprchy, samozřejmostí je posilovna, spinning, solárium, sauna, masáže, kadeřnictví, kosmetika, manikúra a pedikúra. Součástí Sportovní akademie je také restaurace s dvacetimetrovým barem se zajímavou nabídkou pro pořádání různých sportovních i společenských akcí.

Rychlost a variabilita výstavby z kontejnerových modulů „MADE IN FAGUS“ se i tady plně osvědčila. A jako i na dalších realizacích této slušovické firmy jsou i na Sportovní adakemii Domyno použity sádrovláknité desky FERMACELL – konkrétně tady jsou na stěnách a stropech. Podle Martina Tomšů z firmy FAGUS jsou důvodem dlouhodobé úspěšné spolupráce jak vlastnosti desek, tak i zákaznická podpora ze strany firmy Fermacell: „Modulová výstavba se u našich klientů uplatňuje díky výhodám jako jsou výstavba na klíč během krátké doby v dohodnutém termínu za výhodnou pevnou cenu, individuálnímu řešení a využití ověřených a certifikovaných materiálů. Těmto kritériím materiály FERMACELL plně vyhovují, navíc je zastupují kompetentní a spolehliví lidé.“

Na stěnách a podlahách rodinných domů na kraji Olomouce jsou použity sádrovláknité materiály Fermacell, konkrétně desky Fermacell, Fermacell EE a Fermacell Powerpanel SE. Podle obchodního ředitele firmy UNIKO Zlín Pavla Šikla jsou materiály Fermacell pro modulovou výstavbu velmi výhodné: „S materiály Fermacell máme dostatek zkušeností a v oblasti suché montáže je to z hlediska parametrů, certifikátů, obchodních podmínek a servisu ze strany výrobce skutečně prémiový materiál, který splňuje nejvyšší nároky na současné stavby.“

Domy budou dvoupodlažní s ocelovou konstrukcí, sendvičovým plášťem se zateplením a omítkou a pultovou střechou s mírným sklonem. Vnitřní prostory budou variabilní, se schodištěm a budou propojeny s prostory se zahradou. Obytnou plochu o velikosti cca 94 m² bude tvořit kuchyně s jídelnou, obývací pokoj a tři ložnice. Součástí bude obytná terasa a odstavné stání pro jeden automobil na ploše při vstupech do domů a pozemek 231–261 m².
Zde realizovaný typ rodinných domů získal l. cenu v soutěžní přehlídce "Nový domov", kterou pravidelně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj s cílem ocenit stavby s vynikajícími parametry v oblastech jako jsou úroveň architektonického řešení stavby, konstrukční řešení, umístění stavby v daném prostředí, využití pozemku, parkování, garáže, provedení stavby a ekonomická a energetická náročnost stavby. Nízké náklady na energie jsou silnou stránkou domů od firmy UNIKO. Rodinné domy v Olomouci jsou konstruovány jako energeticky úsporné (náklady na topení cca 8.600,- Kč/ročně) s nízkými udržovacími náklady.
Zdroj: Fermacell
Vložil: Tisková zpráva, 13.10.09 09:15
Návštěvnost: 6160 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.