Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
LED nouzové osvětlení RESCLITE
Méně může být více
Funkční nouzové osvětlení není jen povinností, kterou vyžaduje zákon. Kvalita jeho systému a svítidel je známkou vědomí odpovědnosti vůči pracovníkům, objektu a životnímu prostředí. Skutečná kvalita se přitom projeví nejen v případě nouze. Firma Zumtobel nabízí jak nadprůměrný design a tvar umožňující integraci, tak i parametry technické kvality, jako jsou energetická efektivita a snadná údržba.  V úzké spolupráci s architekty, projektanty osvětlení a úřady tak vznikl prostředek pro první pomoc v nouzových situacích, který v běžném provozu přesvědčuje vysokou mírou nenápadnosti.  

Pomocí výkonné LED technologie a tří vyspělých optických systémů otevírá RESCLITE cestu do nové éry nouzového osvětlení. Systém nabízí maximální bezpečnost díky malému počtu svítidel, úsporně dimenzovanému napájení a malým nárokům na projekt.

Firma Zumtobel Vám představuje nové modely výrobkové řady ONLITE:
   ·  Osvětlení únikových cest ONLITE RESCLITE escape
   ·  Antipanické osvětlení ONLITE RESCLITE anti-panic
   ·  Bezpečnostní osvětlení zařízení první pomoci ONLITE RESCLITE spot

Díky maximální účinnosti a ideálnímu rozptýlení světla stačí pro normalizované bezpečnostní osvětlení malý počet svítidel. Široký rozsah použití zaručují montážní výšky od 2,2 až do 7 m!
LED technologie se přitom spokojí s minimální dodávkou energie. Instalovaný příkon je pouhých 5 W, v pohotovostním režimu dokonce jen 1,5 W. Obdobně úsporné je také dimenzování napájecího systému a vedení. Náročnost na projekt RESCLITE je nízká a nezávisí na běžném osvětlení. 

Konvenční řešení - nouzové osvětlení integrované do běžného osvětlení

K integraci nouzového osvětlení do všeobecného osvětlení je v rámci běžné osvětlovací soustavy v pravidelných vzdálenostech osazeno několik nouzových svítidel či nouzových modulů. Tato svítidla mají v nouzovém provozu obvykle sníženou intenzitu (svítivost), nevykazují však žádné charakteristiky vyzařování specifické pro nouzové osvětlení. Normou předepsané intenzity a kvality osvětlení lze dosáhnout jen použitím velkého počtu svítidel.

Řešení RESCLITE - nezávislé nouzové osvětlení 

Je-li realizován projekt se systémem RESCLITE, odpadá integrace nouzového osvětlení do všeobecného osvětlení. Projekt zařízení i jeho instalace a uvedení do provozu se tím značně zjednoduší. Běžná a nouzová svítidla jsou funkčně nezávislá. Světelně-technické parametry svítidel RESCLITE byly optimalizovány speciálně k použití pro nouzové osvětlení, čímž se výrazně snižuje počet nutných nouzových svítidel. Malý instalovaný příkon max. 5 W navíc umožňuje použití velmi malých výkonů napájecího systému.     
 
ONLITE RESCLITE escape
Osvětlení únikových cest
Norma EN 1838 předepisuje pro únikové cesty minimální intenzitu osvětlení 1 lx. Dosah, resp. maximální vzdálenost mezi svítidly RESCLITE escape činí až 23 m.

ONLITE RESCLITE anti-panic
Antipanické osvětlení
Aby nedošlo v případě nouze k panice, vyžaduje norma EN 1838 hodnotu 0,5 lx.  Díky širokému rozptylu a rotačně symetrickému vyzařování dokáže systém RESCLITE anti-panic osvítit rovnoměrně značně rozsáhlé plochy. Jediné svítidlo zajistí orientaci a zviditelní únikové cesty nebo překážky až na 170 m².

ONLITE RESCLITE spot
Nouzové osvětlení zařízení první pomoci
Tato místa musí mít osvětlení nejméně 5 lx. Další oblasti použití představují místa, kde se vyžaduje intenzivní bezpečnostní osvětlení, např. potenciálně nebezpečná místa a bezpečnostní zařízení.

Montáž
Podle požadavků zákazníka a prostorových možností mohou být svítidla RESCLITE instalována na povrchu, jako zapuštěná nebo na lišty TECTON. Všechny tři typy montáže umožňují instalaci a údržbu bez použití nástrojů.
Jelikož teplota uvnitř svítidla odpovídá teplotě prostředí, dosahují baterie a LED maximální životnosti. Výrobky s dlouhou životností snižují náklady na údržbu, a přispívají tak k ochraně životního prostředí.

Energie
Nouzové osvětlení RESCLITE nabízí díky nízkému instalovanému příkonu
přínos v každém ohledu: Menší průřezy kabelů, nižší riziko požáru a snížený výkon podstatně redukují náklady na napájecí systém - umožňují snížení příkonu systému až o 85 %. Tak šetří RESCLITE rozpočet i životní prostředí.

Projektování
Systém bezpečnostního osvětlení RESCLITE nevyžaduje žádný nákladný projekt osvětlení a v každém případě zaručuje osvětlení v souladu s normami. Za pomoci praktických nástrojů k projektování jsou maximální vzdálenosti od stěn a mezi svítidly v závislosti na výšce stropu ihned k dispozici.

Více o novém produktu se dočtete na nových stánkách ONLITE Produkt-Micrositehttp://www.zumtobel.com/onlite
Zdroj: Zumtobel
Vložil: Tisková zpráva, 03.09.09 14:20
Návštěvnost: 13184 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.