Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Historicky první katalog nízkoenergetických domů se představil na veletrhu ForArch 2008
Historicky první katalog nízkoenergetických domů se představil na veletrhu ForArch 2008

Zatímco poptávka po moderním úsporném bydlení v České republice v posledních letech prudce stoupá, s nabídkou kvalitních projektů nízkoenergetických domů je to horší. Jedním z počinů, který by mohl trend úsporného bydlení popohnat a přiblížit západoevropským standardům, je historicky první katalog vzorových projektů nízkoenergetických domů, který vydala agentura Náš Dům.

Nový katalog se veřejnosti poprvé představil na stavebním veletrhu ForArch 2008. S podrobnostmi projektu se mohli návštěvníci seznámit ve stánku č. 1 v hale 1 (sektor F) Pražského veletržního areálu v Letňanech od úterý 23. do soboty 27. září. Další informace o dlouhodobých úsporách energie a nízkoenergetickém bydlení včetně možnosti objednání katalogu najdete na stránkách společnosti Xella.

38 projektů pro nízkoenergetické bydlení
Katalog obsahuje 38 projektů moderních i tradičně vyhlížejících domů z dílny Architektonické kanceláře Křivka. Najdete zde rodinné domy určené pro městské prostředí i na venkov. Všechny projekty sází na výjimečné fyzikální parametry pórobetonového zdiva, které jsou pro konstrukci nízkoenergetických domů ideální. Každý projekt domu je zpracován ve dvou energetických standardech - YTONG LAMBDA bez zateplení, který odpovídá kategorii B – Úsporný dům a YTONG PLUS se zateplením, který odpovídá kategorii   A –  Mimořádně úsporný dům (podle nového Energetického průkazu staveb).

Katalog nabízí pomoc s realizací
Zpracovatel projektu těchto katalogových domů, si byl dobře vědom, že u nízkoenergetických staveb je obzvlášť důležité umístění domu na konkrétním pozemku, jeho orientace vůči světovým stranám, stejně jako způsob vytápění a větrání. Proto pro zájemce připravil rozsáhlou nabídku služeb, které by jim měly pomoci na cestě k dostupnému nízkoenergetickému domu.

Do projektu je zapojena i řada prověřených realizačních firem, které zajistí také přesnou a hladkou výstavbu domů. Ani ten nejlepší projekt se totiž neobejde bez pečlivé realizace, což u nízkoenergetických domů platí dvojnásob. Samozřejmostí všech projektů je mechanické větrání s rekuperací tepla. Zákazníci mají na výběr i různé varianty vytápění a ohřevu teplé vody, včetně využití solárních kolektorů nebo tepelných čerpadel.

YTONG se pro své jedinečné tepelně izolační parametry používá především pro výstavbu bytových a rodinných domů, v nichž zajišťuje celoroční tepelnou a vlhkostní pohodu. Šetrná a energeticky nenáročná výroba společně s minimální energetickou spotřebou staveb řadí pórobeton YTONG mezi ekologicky nejšetrnější stavební materiály současnosti. Vysoká přesnost, nízká hmotnost, rychlost a jednoduchá technologie zdění jej předurčují také pro rekonstrukce všech typů staveb. Bílý pórobeton YTONG se vyrábí výhradně z kvalitních přírodních surovin, jako je křemičitý písek, vápno, cement a voda. Proto je ideální pro stavby určené k dlouhodobému pobytu lidí, včetně prostor se zvýšenými hygienickými požadavky.
Zdroj: Xella
Vložil: Tisková zpráva, 11.11.08 00:05
Návštěvnost: 10478 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.