Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Realizace terasy Twinson
Realizace terasy Twinson
Společnost Deceuninck představuje kompozitní materiál Twinson spojující v sobě kvalitativní vlastnosti dřeva a PVC.
Moderní kompozitní materiál Twinson je vhodný jak na terasy, tak i na obklady bazénu u rodinného domu. Díky své kvalitě, trvanlivosti a pevnosti je Twinson vynikající alternativou tvrdým exotickým dřevům, která jsou pro tyto účely doposud využívána.

Výběr materiálu
Okolí rodinného domu na středním Slovensku je tvořeno velkou zahradou a venkovním bazénem. Přáním majitele bylo vytvořit prostor pro relaxaci u bazénu a zároveň bazén obložit materiálem, který bude jak pohledově atraktivní, tak dostojí všem běžným provozním nárokům. Materiál Twinson splňuje tyto přísné podmínky především díky neklouzavému povrchu, minimálním nárokům na údržbu a odolnosti vůči plísním a hnilobám, které vznikají ve vlhkém prostředí, jakým okraj bazénu bezesporu je.

Terasa a lem bazénu z materiálu Twinson
Pro venkovní pochozí plochy jak terasy, tak okraje bazénu byl použit materiál Twinson O-Terrace od společnosti Deceuninck v barvě lískově hnědé (barva 503). Terasa o rozloze 9 x 6 metrů byla umístěna na straně vstupu do bazénu a bude sloužit jako relaxační zóna v těsné blízkosti bazénu. Po celém obvodu bazénu byl nainstalován zvýšený stupeň o šířce 44 cm, který vytváří optický lem bazénu. Podél delší hrany navazuje na obklad dlažba a z druhé strany je bazén obklopen zahradou.


Instalace materiálu

Systém Twinson je tvořen masivními prkny šířky 140 mm, tloušťky 28 mm a délky 4,5 nebo 6 metrů. Instalace terasy probíhala ve dvou fázích – příprava podkladu a pokládka materiálu Twinson. Do betonového podkladu se na vybrané ploše rozložil podkladový rám v požadovaném tvaru a velikosti. Jednotlivé díly materiálu Twinson se k sobě spojovaly systémem svorek, který není po dokončení vidět. Tento systém umožnil snadné spojování prken nařezaných na potřebnou délku. Rozsáhlé příslušenství umožňuje stavět plochy osobitých tvarů a využívat nejrůznější zakončení, a díky tomu i zachovat jednotný styl.

Ochrana pro bazén
Společnost Deceuninck k realizaci nedodávala řešení pouze pro povrch terasy a lem bazénu, ale také pro jeho zakrytí. I zde rozhodovala kvalita materiálu a také bezpečnost, kterou lamelový kryt PoolonPoolup od společnosti Deceuninck poskytuje. Kryt byl použit na ploše 8,8 x 5,8 metrů pro zakrytí celé plochy bazénu a také pro výřez 2x2 metrů sloužící k zakrytí schodů do vody. Zvolena byla solární varianta lamel (barva 312) napomáhající k ohřevu vody v bazénu. Bazén má cirkulaci vody řešenou systémem šikmého přepadu na kratší straně bazénu. Ve výklenku vzniklém tímto systémem u dna bazénu je ideální prostor pro umístění navíjecího systému krytu zajištěného pomocí elektromotoru.


Vynikající alternativa
Realizace terasy a lemu bazénu u rodinného domu je skvělým příkladem toho, jak lze kompozitní materiál využít. Splňuje náročná kritéria kvality a odolnosti vůči vnějším vlivům a to především vzniku plísní a hnilob. Má neklouzavý povrch. Tvůrcům projektů dává prostor pro realizaci v různých prostředích, neboť je nabízen v osmi barevných odstínech - mandlově béžové, olivově zelené, meruňkově hnědé, lískově hnědé, kůrově hnědé, drnově hnědé, lékořicově černé a kamenně šedé. Výhodou je možnost jeho modelování do nejrůznějších geometrických tvarů. Materiál je stoprocentně recyklovatelný a borovicové dřevo, které je jeho součástí, má původ v trvale obnovovaných lesích a nikoliv v ohrožených deštných pralesech, jako je tomu u exotických tvrdých dřev.


Technické vlastnosti teras z materiálu Twinson
Materiál Twinson vyniká svým extrémně nízkým lineárním rozpínáním (0,023mm/m.°C, podle ISO 11359-2) a omezeným ohybem (E-modul: 4500-6000N/mm˛ podle EN310). Terasy z materiálu Twinson vykazují velmi nízkou absorbci vody (0.3-0.5% po 24 hodinách podle EN317) a patří do nejlepší třídy životnosti (třída 1 podle EN350).

Více informací naleznete také na www.deceuninck.cz.
Zdroj: Deceuninck
Vložil: Tisková zpráva, 01.09.08 13:20
Návštěvnost: 15720 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.