Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Inovativní 3D software Autodesk pro podporu nových trendů v oblasti designu
Inovativní 3D software Autodesk pro podporu nových trendů v oblasti designu
Iniciativní zákazníci a výkonná řešení Autodesk prezentovaná na World Press Days EMEA 2008 nabízejí odpověď na globální výzvy

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila na své regionální tiskové konferenci Autodesk World Press Days Europe 2008 nové strategie, plány a nejnovější verze svých produktů. Hlavním letošním tématem jsou výzvy, kterým musí designéři a návrháři čelit dnes s ohledem na přicházející trendy, ke kterým patří zejména digitalizace, globalizace, globální rozvoj infrastruktury a klimatické změny.

Růst nákladů a vyšší spotřeba energie je realitou – podle posledních průzkumů je potřeba do globální infrastruktury investovat celkem 40 bilionů dolarů (v současných cenách), přičemž v příštích 25 letech celosvětová spotřeba energie vzroste o 57 %. S cílem pomoci návrhářům, kteří se účastní řešení těchto problémů, sleduje společnost Autodesk makroekonomické trendy ovlivňující svět designu a hledá nové způsoby jejich softwarové podpory. Právě uváděné verze 2009 řešení Autodesk byly vyvinuty s ohledem na klíčové principy otevřené a flexibilní platformy umožňující součinnost jednotlivých uživatelů, na jednoduchost použití dovolující zkrátit dobu adaptace, a na poskytnutí podpory technickým návrhářům tak, aby byli schopni se vypořádat se zmíněnými výzvami.

Návrháři a inženýři hrají klíčovou roli při řešení aktuálních globálních výzev. Jednou z nich je bezesporu rostoucí vliv digitalizace. Aby byly společnosti konkurenceschopné, musejí zavádět digitální workflow, které umožňuje spolupracovat kdekoliv a kdykoliv. Globalizace dovoluje konkurovat komukoliv na světě, přičemž nabízí přístup na globální trhy a ke globálním znalostem, ale také znamená vyšší konkurenci. Globální rozvoj infrastruktury, který představuje příležitost o hodnotě 40 bilionů dolarů, zahrnuje výstavbu nové infrastruktury, přestavbu a opravy existující infrastruktury, a růst rozvíjejících se ekonomik. V neposlední řadě jsme svědky klimatických změn v souvislosti s tím, jak se zvyšuje spotřeba energie, která během 25 let vzroste o 57 %.

Výzvy a příležitosti nyní stojí před každou zemí a jsou impulsem k hledání nových, originálních přístupů. Před 25 lety AutoCAD změnil svět navrhování. Dnes společnost Autodesk mění svět znovu – tentokrát s komplexním portfoliem řešení pro široké spektrum odvětví.

„Příležitosti pro profesionály v oblasti navrhování nebyly nikdy větší, ale stejně je tomu i s jejich výzvami a odpovědností. Autodesk poskytuje těmto profesionálům technologické nástroje, které potřebují k překonání těchto výzev prostřednictvím inovačního navrhování,“ řekl David Palas, Country Sales Manager pro region střední a jihovýchodní Evropy ve společnosti Autodesk.

Autodesk chce všem, kdo působí ve světě designu, pomoci pracovat snáze, efektivněji a produktivněji s využitím nových, výkonných nástrojů, které poskytují svobodu nalézat a rozvíjet kreativní nápady. „Pouze Autodesk má k dispozici komplexní spektrum technologií pro oblasti vizualizace, simulace a analýzy postavených na softwarových nástrojích, jež umožňují využívat digitálních modelů ke zlepšování svých projektů ještě před vlastní realizací,“ dodal David Palas.

Aby uspěly v globální ekonomice, potřebují společnosti vytvářet působivější design a efektivněji navrhovat. Tomu napomáhají inovativní technologie, které umožňují vytvářet digitální modely a využívat digitální spolupráce s cílem co nejlépe otestovat vzhled a funkci. Díky novým technologiím mohou návrháři hledat různé alternativy, vylepšovat a zhmotňovat nové nápady rychleji a s nižšími náklady. Zákazníci společnosti Autodesk využívají její software k tomu, aby došli ke svému cíli efektivněji.

Globální trendy a výzvy v sobě skrývají rostoucí komplexnost, která vyžaduje sofistikovanější techniky. S tím, jak se zvyšuje náročnost, je důležité mít schopnost sdílet digitální modely napříč odvětvími, mezi jednotlivými profesemi a ve všech fázích projektu. Autodesk považuje tyto schopnosti za klíčovou charakteristiku moderních technologií.

Nové verze řešení Autodesk byly vyvinuty na základě následujících principů:
  1. Poskytují otevřenou a flexibilní platformu umožňující hladkou spolupráci.
  2. Řešení jsou uživatelsky přívětivá, aby pomohla společnostem adoptovat novou technologii rychle a s minimálním zaškolováním.

AutoCAD 2009

Nejnovější verze světově nejvyužívanější aplikace pro konceptuální design, skicování a rozkreslování s vylepšeným uživatelským rozhraním v nové verzi pomáhající zákazníkům na všech úrovních produktivněji vytvářet konkurenceschopné návrhářské nápady a přesvědčivé prezentace. Došlo rovněž k rozšíření specifických funkcí pro oblasti architektury, infrastruktury, strojírenství, elektrotechniky a instalatérství.

Platforma Revit 2009

Revit je platforma založená na informačním modelu budovy (BIM), která umožňuje využívat koordinované, spolehlivé informace o projektu ve všech fázích navrhování, výstavby a provozu budov. Nasazením řešení BIM mohou architekti, inženýři, stavební dodavatelé a investoři snadno vytvářet koordinované digitální návrhové informace a dokumentaci, používat tyto informace k přesné predikci výkonu, vzhledu a nákladů a spolehlivě realizovat projekty rychleji, ekonomičtěji a s nižším dopadem na životní prostředí. Verze 2009 zahrnuje nové funkcionality pro vizualizaci, modelování a analýzy.

Autodesk Inventor 2009

Verze 2009 je zaměřena na vyšší produktivitu, která otevírá cesty k větším inovacím, detailnějšímu navrhování a lepší součinnosti. Nová verze řešení Inventor vkládá digitální prototypování přímo do rukou výrobců – poskytuje schopnost virtuálně navrhnout kompletní produkt a simulovat jeho funkci ve skutečných podmínkách ještě předtím, než je vyroben.

AutoCAD Map 3D, MapGuide Enterprise a Raster Design 2009

Geografická softwarová řešení Autodesk poskytují uživatelům v distribučních a telekomunikačních organizacích a státních úřadech výkonnou, cenově dostupnou a flexibilní geografickou platformu. Verze 2009 zahrnují významná vylepšení uživatelského rozhraní, lepší implementační možnosti Map 3D do prostředí Citrix Presentation Server a vylepšenou technologii FOD (Feature Data Object) dovolující uživatelům pracovat s preferovanými datovými formáty a konzistentním přístupem k datům bez ohledu na zdroj či fyzické úložiště.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.
Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 09.04.08 23:50
Návštěvnost: 6476 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.