Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstava představí architekturu pražských vil

Praha - Nový pohled do historie i současnosti architektury rodinného bydlení nabízí výstava s názvem Slavné pražské vily, která ve čtvrtek začíná ve Veletržním paláci v Praze. Výstavní panely s texty, aktuálními či starými fotografiemi, trojrozměrné modely, ale i vzácné historické dokumenty představí na výstavě výběr 63 staveb, které vznikly v Praze od sklonku 17. století až do 21. století. Na tiskové konferenci to dnes řekla kurátorka výstavy Radomíra Sedláková.
    Námět výstavy se vyhýbá monumentálním a všeobecně známým památkám. Zaměřuje se na osobité a výjimečné vily a rodinné domy, které měly velký význam pro vývoj české architektury. Návštěvníci se tak dozví více o Trojském zámku, Náhlovského nebo Müllerově vile, o tvorbě Dušana Jurkoviče, Adolfa Loose nebo Jana Kotěry.
    Expozice představí nejenom vnější vzhled staveb, ale i interiérovou tvorbu známých architektů. Užité umění a nábytek je totiž přinejmenším stejně důležitý jako samotný exteriér stavby, řekla spolukurátorka výstavy Daniela Karasová z Uměleckoprůmyslového muzea Praha.
    "Výstava Slavné pražské vily je jedním z velkých milníků projektu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska, který vznikl v roce 1999," uvedl Marek Veselý ze spolupořádající agentury Foibos. Hlavním záměrem je zmapovat slavné vily všech jednotlivých krajů celé republiky. Doposud agentura představila brněnské nebo olomoucké stavby, v blízké budoucnosti vyjde publikace o vilách Jihočeského kraje.
    Výstavu doplní stejnojmenná kniha. Třetí přepracované a doplněné vydání prezentuje několik desítek výjimečných staveb vilové architektury v Praze.
    Výstava v Praze potrvá do 6. ledna 2008 a návštěvníci ji mohou zhlédnout každý den kromě pondělí od 10:00 do 18:00.
Autor: ČTK, 15.11.07 13:50
Návštěvnost: 3594 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.