Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Příběh skandinávské moderny IV.

Závěrečný díl věnovaný slavné skandinávské značce Fritz Hansen představuje nejnovější kolekci, kterou letos ve Fritz Hansen vzdávají hold Poulu Kjærholmovi.

Série PK

V předchozích dílech seriálu o dánské značce Fritz Hansen jsme přiblížili více než sto let trvající historii této slavné nábytkářské značky a život a dílo nejznámějšího dánského designéra Arneho Jacobsena. Ve Fritz Hansen se rozhodli letošní kolekci podzim/zima 2007 zasvětit jednomu z dalších design-bardů Skandinávie Poulu Kjærholmovi. Kolekce PK8 zahrnuje židli, kterou navrhl a která se dosud nikdy nevyráběla. PK8, inspirovaná mezinárodně známou design ikonou PK9, existovala dodnes pouze v prototypu a v plánech z roku 1978. Společně s ní Fritz Hansen letos uvádí další známé Kjærholmovy návrhy v nových podobách. Nově uvedená židle PK8 má sedák z tvrdého plastu a vyrábí se v černé, bílé, červené a šedé barvě. Podnož má tři nohy a je z hliníku. Původně ji Poul Kjærholm navrhoval ocelovou, ale lehčí hliník dává židli nové a lepší vlastnosti. Jako doplněk k této židli je na trh uvedený stůl PK58, který vychází ze stolu PK54. Podzimní sérii doplňuje chaise longue navržený v roce 1965 (materiál wicker). Kolekce také zahrnuje několik nejlépe prodejných designů od Poula Kjærholma především to je židle PK22 a konferenční stolek PK61.

”Jsme velmi hrdí na tuto novou kolekci, protože Poul Kjærholm je bezesporu jeden z nejtalentovanějších designérů v historii. Dnes je možná ještě populárnější než byl v sedmdesátých letech. Jeho práce najdeme v Museum of Modern Art v New Yorku, stejně jako v National Art Center v Tokiu,” říká David Rosenkvist, Vice President firmy Fritz Hansen.

Přečtěte si kompletní zprávu o nové kolekci zde. (64 kB, pdf); prohlédněte si kompletní produkci dánské firmy Fritz Hansen na design portálu myCode.

Více informací najdete také na www.fritzhansen.com

Dánskou firmu Fritz Hansen na českém a slovenském trhu zastupuje 3D H. Interiér.

Související články:
Příběh skandinávské moderny I.
Příběh skandinávské moderny II.
Příběh skandinávské moderny III.
Zdroj: 3D H. Interiér
Vložil: Tisková zpráva, 24.09.07 00:20
Návštěvnost: 9486 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Skandinávie Tomáš Jung 30.01.08 10:38
RE: Skandinávie Radek Váňa 30.01.08 10:47
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.