Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Účastníci ArtCampu 2007 se budou učit kreslit s Autodeskem
Účastníci ArtCampu 2007 se budou učit kreslit s Autodeskem

S využitím produktů AliasStudio či SketchBook Pro od společnosti Autodesk se budou moci ponořit do tajemství digitálního designu účastníci třetího ročníku letní školy umění ArtCamp, který proběhne v červenci 2007 v Plzni. Jedním z kurzů, který se bude konat ve dnech 9. - 13. července, bude totiž Digitální kresba a malba, jež ukáže současné možnosti počítačových nástrojů v této oblasti.
„Použití moderních technologií se dnes nevyhýbá žádnému oboru výtvarného umění, ať volného či užitého, a schopnost využívat možností těchto digitálních nástrojů se stává nezbytným atributem úspěšnosti návrháře v praxi,“ říká Michal Jelínek, Senior Design Consultant ze společnosti Autodesk a jeden z vyučujících tohoto kurzu. „V průběhu celého týdne budeme chtít účastníky seznámit postupně s různými způsoby využití počítačových nástrojů pomocí ukázek z jednotlivých oborů designu. Ať již produktového, dopravního ale i zábavního, takže bude možné vidět a vyzkoušet si proces tvorby návrhu herních postav, sci-fi objektů, předmětů denní potřeby a nakonec i styling automobilu.“
Koncepce jednotlivých dní kurzu je založena na přibližně dvouhodinové prezentaci daného tématu "naživo" jedním z lektorů, profesionálních designérů. Poté následuje přibližně hodinová přednáška o daném nástroji. Odpoledne bude věnováno vlastní práci za podpory jednoho z lektorů. Účastníci kurzu budou pracovat se softwarem SketchBook Pro a AliasStudio firmy Autodesk, který bude spolu s pracovními stanicemi a tablety Wacom k dispozici po celý kurz.
Kurzy vyučované v rámci ArtCampu 2007 jsou určeny pro širokou veřejnost se zájmem o umění a design a o získání či prohloubení praktických zkušeností v daných oborech při práci v mezinárodním a multikulturním prostředí pod vedením zkušených a renomovaných českých umělců-pedagogů.
Akci ArtCamp 2007 pořádá v rámci rozvoje mezinárodní spolupráce Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Cílem projektu je pokračovat v úspěšně započaté tradici letních uměleckých škol na ZČU v Plzni, navázat spolupráci se zahraničními uměleckými školami a umožnit krátkodobé působení významných českých i zahraničních pedagogů na UUD. Účastníci letní školy umění si podle svého zájmu a zaměření mohou vybrat z bohaté nabídky jednotýdenních až třítýdenních výtvarných kurzů zaměřených na širokou škálu uměleckých oborů. Pracují v malých skupinách v moderně vybavených ateliérech UUD i mimo ně a k dispozici mají veškeré potřebné vybavení.

Více informací o akci Art Camp 2007 lze nalézt na: http://www.uud.zcu.cz/artcamp/index.php


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

> stránka společnosti Autodesk v katalogu
Zdroj: Autodesk, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 28.06.07 12:30
Návštěvnost: 9492 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.