Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Oprava nádraží v Mostě začne za dva roky

Budova nádraží v Mostě kolem roku 1978

Most - Vlakové nádraží v Mostě začne Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravovat za dva roky. Plánuje zateplit plášť 40 let staré budovy a upravit prostor před areálem. Náklady se odhadují na téměř 200 milionů korun.


Nádraží v Mostě vznikalo v 70. letech minulého století. V hornickém městě se počítalo s tím, že jím projdou denně až čtyři tisíce lidí, proto je vybudováno jako systém hal a výškové služební budovy. "Odhadované náklady na rekonstrukci nádraží se pohybují okolo 146 milionů korun, celkové cena je 198 milionů korun, zahrnuje i náklady na projekt, úpravu prostoru před nádražím a podobně," řekl ČTK mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Nejvýznamnější změnou pro cestující bude pohodlný přístup. Celý areál má být bezbariérový, instalovány budou pohyblivé schody. "Budou modernizovány i prostory pro naše zaměstnance, budova dostane novou protipožární ochranu a bude nově zbudováno také zázemní pro moderní technologie řízení provozu," uvedl mluvčí.

V patnáctipodlažní služební budově byly kanceláře, nocležna pro drážní zaměstnance a služební byty. Správa bude zřejmě řešit i její využití a také zaplnění hal, jejichž interiér tehdy pojal architekt Josef Danda velkoryse. Obklady jsou pískovcové, mramorové a skleněné.

Příští rok chce mít SŽDC hotovou projektovou dokumentaci a v letech 2020 až 2022 by se mělo pracovat na samotné rekonstrukci. Oprava je součástí vybraných velkých projektů správy na nejbližší čtyři roky. V Ústeckém kraji počítá SŽDC ještě s opravou nádraží v Lovosicích, která by mohla začít příští rok. Stát bude zhruba 60 milionů korun.
Autor: ČTK, 06.09.17 13:15
Návštěvnost: 748 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.